Kullanıcı adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Kullanıcı adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

13 + 10 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat
Champix
Champix
Nikotin bağımlılığı için kullanabileceğiniz, nikotin reseptörlerini aynı sigara gibi uyararak sigara isteğini ve sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilen bir ilaçtır. Tedavi genellikle 12 hafta boyunca devam eder. Doktorunuzun önerdiği şekilde bir bard
devamını oku.. Sadece Eczanelerde!

champix size sigarayı bıraktırmaz.aslında üretilmiş veya üretilecek hiçbir ilaç size sigarayı bıraktıramaz.champix ve muadili ilaçlarda sigarayı sizin bırakmak istemeniz ön şarttır.yani champix içeyim, sonra sigara aklıma bile gelmesin, elime bile almayayım diyorsanız yanlış yerdesiniz.aslında yanlış yüzyıldasınız bile diyebilirim.eğer gelecekte "eternal sunshine of the spotless mind" filmindeki bir teknolojiye geçiş olursa bu beklentiye sahip olan keşleri fırsatlar bekliyor olabilir.

gelelim champixe.ben champix ile 2 defa sigarayı bıraktım.2 seferde de sigaradan tiksinme derecesine gelmiş, pis kokan, koku alamayan, sürekli balgam çıkartan, nefes nefese kalan bir haldeydim.aslında düzenli sigara içen herkes bu halde.tek fark siz sigara içmeyen halinizi unutacak kadar fazla bu mereti içtiniz.

hatta champixe başlayacağım zamanlar ekstradan sigaralar yaktım ki iyice tiksinme oluşsun.bırakmak için benim kadar tiksinmek zorunda kesinlikle değilsiniz.tek ihtiyacınız olan şey sigarayı bırakmaya karar vermek.champix size sigara yoksunluğundaki etkileri azaltmayı veya yok etmeyi sunuyor.aslında başka yararlı etkileri de var ama herkeste farklı derecelerde.örneğin sigaranın tadını ciddi anlamda bozuyor.ilaca başladığında parliament içiyorsan, 5. gün winston tadında parliament içiyorsun, 10. gün (sigarayı bırakma günüydü) ıslatılmış samsuna kadar düşüyor parliamentin verdiği his.tabi bu herkeste aynı şekilde deneyimlenmiyor olabilir.

kısacası bu mucize ilaçtan prospektüsünde belirtilenlerden fazlaca şeyler beklemeyin.sigarayı bırakmayı düşünmeyen kişiler de bu ilaca başlayıp hem vücut kimyalarını hem de ekonomilerini mahvetmesinler.örneğin abim de bir sigara tiryakisidir ve bu ilaca başladı.sigaranın tadını bozduğu için sigarayı değil de ilacı bıraktı.babam da koah hastası ama doktorun tehditlerine rağmen sigaraya devam etmekte.

özet:champix sigarayı bırakmayı kafasına koymuş bireyler için piyasadaki en iyi enstrüman.fazlası değil.

  • 0
  • 0

ben bu ilacın yararından çok bende oluşturduğu zararlarına değineceğim,

champix'in herkeş klasik yan etkilerinden bahsetmiş, mide bulantısı hd rüyalar ve sinirlilik hali. burada bir sıkıntı yok. fakat ilacın ileri anksiyeteye yol açıp insanı intihar noktasına getiren yaşama sevincini emen bir yan etkisi de mevcut maalesef.

işin dehşete düşüren yanı ise bu ilaca, hiçbir yan etkisini bilmeden, prospektüsünü ve olası yan etkilerini okumadan başlamamdı.

ilacı kullanmaya başladığım ilk günlerde sadece mide bulantısı ve hd kalitesinde gerçekmiş gibi rüyalar gördüm. ( murat boz ve murat dalkılıçtan oluşan 2 popçu ile kenan imirzalıoğlunun da dahil olduğu bir ekiple aynı büroda çalıştığımı ve lise anılarımızı birbirimize anlatıp gülmekten yarıldığımızı görüyorum. ) burada sıkıntı yok eyvallah. işin ciddi boyutu ilginç bi şekilde beyin kimyasını değiştirmesinde.

10. gün sonrasında sigarayı bıraktım.ilacı içmeye devam ettim. fakat duygu durumumda ciddi şekilde değişiklikler olmaya başladı, çok neşeli pozitif hayat dolu bir insan olduğum halde, asabiyet sinirlilik, en ufak bir şeye sinirlenip kükreme, bazı olaylara tepkisiz kalma, umursamazlık , insanlardan uzaklaşma isteği , arkadaşlarla iletişimi kesme , kimseyle görüşmeme isteği ve yanına tuz biber olanı , sevgilimle 2 ay tamamen iletişimi kesmem, yüzünü görmek sesini duymak istememem.
devamı daha bohem ,
bütün neşemi mutluluğumu kaybettim . ağlama krizleri başladı, uykusuzluk başladı. yaşam kalitem düştü. hayatın anlamsız olduğu, akabinde gelen saçma sapan intihar etme düşüncesi. evet bir ara kendimi yok etme isteği mevcuttu. bir arkadaşın da yukarıda bahsettiği gibi sanırım bu ilaç beyindeki seratonini ciddi şekilde emiyor.
bana neler oluyor böyle diye düşünürken, bu ilacın yan etkilerini okumaya ve detaylı araştırmaya karar verdim. okumuş olduğum yan etkilerinden yaşadığım tüm bu olayların sorumlusunun bu ilaç olduğuna kanaat getirdim. bu yan etkilerin prospektüste yazdığını görünce dehşete kapıldım. ayrıca kalp krizi riski de cabası.

ilacı kullandığım süre boyunca mutluluk hormonlarım yerlerde sürünüyordu. zombi gibi işe gidiyordum. yaşayan ölüye dönmüştüm resmen. kas ve iskelet sistemimde ağrılar başlamıştı.
ilacı bıraktıktan sonra bu semptomlar hızla azalmaya başladı. neşem ve çalışma isteğim arttı. uykum eskisi gibi,kısaca normal halime geri döndüm.

bu etkiler herkeste olmayabilir. bende olanları yazıp çizdim. ters plasebo etkisi.

  • 0
  • 0
(bkz)
gbkz
ybkz
spoiler
görsel
video
link
0 / 2500
yorum yazabilmek için tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt ya da giriş yapınız.
benzer ürünler
Benzer Ürün
Eyevess Göz Damlası, çeşitli göz hastalıklarının tedavisinde kullanabileceğinizi iddia eden bir üründür. Ürünün hiç bir bakanlık tarafından onayı ve ruhsatını …
Benzer Ürün
aldara krem, genital bölgedeki siğillerin  ve küçük yüzeyel bazal karsinom tedavisi için üretilmiş bir ilaçtır.   Aldara krem sürülen bölge immün direnç …
Benzer Ürün
Femara, meme kanseri tedavisi için üretilmiş fakat günümüzde tüp bebek tedavisi içinde kullanılmaktadır. Etki mekanizması genel olarak östrojen üzerinedir. Doktor …
Benzer Ürün
fulsac, çeşitli psikolojik bozukluklar için doktor tarafından reçete edilen bir ilaçtır. seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) denilen ilaç grubuna …
Benzer Ürün
magnis krem, bakteri kaynaklı cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Genellikle ergenlik dönemindeki sivilce problemleri için reçete edilir. İrin dolu …