Champix

Champix Nedir?

Champix, aktif madde vareniklin içeren bir ilaçtır.Yetişkinlerde sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak için kullanılır.

Champix ile tedavi 12 hafta sürer. Tabletler bir bütün olarak su ile yutulur. Hasta ilk hafta üç gün boyunca günde bir kez 0,5 mg tablet, ardından dört gün boyunca günde iki kez 0,5 mg tablet alır. Kalan 11 haftalık tedavi için hasta günde iki kez 1 mg tablet alır. İlacı tolere etmeyen veya böbrek sorunları olan hastalarda azaltılmış dozlar kullanılabilir.
12 haftalık tedaviden sonra sigarayı başarıyla bırakmış hastalar için, doktorlar tedaviye 12 hafta daha devam etmeyi seçebilirler.

Champix Yan Etkileri

  • Mide Bulantısı
  • Hasta Hissetme
  • Uykusuzluk
  • Anormal Rüyalar
  • Baş Ağrısı
  • Nazofarenjit
Ürün Bilgilerini Görüntüle
4.5 2 Oylar
Ürünü Değerlendir
2 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
sansar

champix size sigarayı bıraktırmaz.aslında üretilmiş veya üretilecek hiçbir ilaç size sigarayı bıraktıramaz.champix ve muadili ilaçlarda sigarayı sizin bırakmak istemeniz ön şarttır.yani champix içeyim, sonra sigara aklıma bile gelmesin, elime bile almayayım diyorsanız yanlış yerdesiniz.aslında yanlış yüzyıldasınız bile diyebilirim.eğer gelecekte “eternal sunshine of the spotless mind” filmindeki bir teknolojiye geçiş olursa bu beklentiye sahip olan keşleri fırsatlar bekliyor olabilir.

gelelim champixe.ben champix ile 2 defa sigarayı bıraktım.2 seferde de sigaradan tiksinme derecesine gelmiş, pis kokan, koku alamayan, sürekli balgam çıkartan, nefes nefese kalan bir haldeydim.aslında düzenli sigara içen herkes bu halde.tek fark siz sigara içmeyen halinizi unutacak kadar fazla bu mereti içtiniz.

hatta champixe başlayacağım zamanlar ekstradan sigaralar yaktım ki iyice tiksinme oluşsun.bırakmak için benim kadar tiksinmek zorunda kesinlikle değilsiniz.tek ihtiyacınız olan şey sigarayı bırakmaya karar vermek.champix size sigara yoksunluğundaki etkileri azaltmayı veya yok etmeyi sunuyor.aslında başka yararlı etkileri de var ama herkeste farklı derecelerde.örneğin sigaranın tadını ciddi anlamda bozuyor.ilaca başladığında parliament içiyorsan, 5. gün winston tadında parliament içiyorsun, 10. gün (sigarayı bırakma günüydü) ıslatılmış samsuna kadar düşüyor parliamentin verdiği his.tabi bu herkeste aynı şekilde deneyimlenmiyor olabilir.

kısacası bu mucize ilaçtan prospektüsünde belirtilenlerden fazlaca şeyler beklemeyin.sigarayı bırakmayı düşünmeyen kişiler de bu ilaca başlayıp hem vücut kimyalarını hem de ekonomilerini mahvetmesinler.örneğin abim de bir sigara tiryakisidir ve bu ilaca başladı.sigaranın tadını bozduğu için sigarayı değil de ilacı bıraktı.babam da koah hastası ama doktorun tehditlerine rağmen sigaraya devam etmekte.

özet:champix sigarayı bırakmayı kafasına koymuş bireyler için piyasadaki en iyi enstrüman.fazlası değil.

murat-oner

ben bu ilacın yararından çok bende oluşturduğu zararlarına değineceğim,

champix’in herkeş klasik yan etkilerinden bahsetmiş, mide bulantısı hd rüyalar ve sinirlilik hali. burada bir sıkıntı yok. fakat ilacın ileri anksiyeteye yol açıp insanı intihar noktasına getiren yaşama sevincini emen bir yan etkisi de mevcut maalesef.

işin dehşete düşüren yanı ise bu ilaca, hiçbir yan etkisini bilmeden, prospektüsünü ve olası yan etkilerini okumadan başlamamdı.

ilacı kullanmaya başladığım ilk günlerde sadece mide bulantısı ve hd kalitesinde gerçekmiş gibi rüyalar gördüm. ( murat boz ve murat dalkılıçtan oluşan 2 popçu ile kenan imirzalıoğlunun da dahil olduğu bir ekiple aynı büroda çalıştığımı ve lise anılarımızı birbirimize anlatıp gülmekten yarıldığımızı görüyorum. ) burada sıkıntı yok eyvallah. işin ciddi boyutu ilginç bi şekilde beyin kimyasını değiştirmesinde.

10. gün sonrasında sigarayı bıraktım.ilacı içmeye devam ettim. fakat duygu durumumda ciddi şekilde değişiklikler olmaya başladı, çok neşeli pozitif hayat dolu bir insan olduğum halde, asabiyet sinirlilik, en ufak bir şeye sinirlenip kükreme, bazı olaylara tepkisiz kalma, umursamazlık , insanlardan uzaklaşma isteği , arkadaşlarla iletişimi kesme , kimseyle görüşmeme isteği ve yanına tuz biber olanı , sevgilimle 2 ay tamamen iletişimi kesmem, yüzünü görmek sesini duymak istememem.
devamı daha bohem ,
bütün neşemi mutluluğumu kaybettim . ağlama krizleri başladı, uykusuzluk başladı. yaşam kalitem düştü. hayatın anlamsız olduğu, akabinde gelen saçma sapan intihar etme düşüncesi. evet bir ara kendimi yok etme isteği mevcuttu. bir arkadaşın da yukarıda bahsettiği gibi sanırım bu ilaç beyindeki seratonini ciddi şekilde emiyor.
bana neler oluyor böyle diye düşünürken, bu ilacın yan etkilerini okumaya ve detaylı araştırmaya karar verdim. okumuş olduğum yan etkilerinden yaşadığım tüm bu olayların sorumlusunun bu ilaç olduğuna kanaat getirdim. bu yan etkilerin prospektüste yazdığını görünce dehşete kapıldım. ayrıca kalp krizi riski de cabası.

ilacı kullandığım süre boyunca mutluluk hormonlarım yerlerde sürünüyordu. zombi gibi işe gidiyordum. yaşayan ölüye dönmüştüm resmen. kas ve iskelet sistemimde ağrılar başlamıştı.
ilacı bıraktıktan sonra bu semptomlar hızla azalmaya başladı. neşem ve çalışma isteğim arttı. uykum eskisi gibi,kısaca normal halime geri döndüm.

bu etkiler herkeste olmayabilir. bende olanları yazıp çizdim. ters plasebo etkisi.

Başa dön tuşu
2
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x