roaccutane


hayatımda gördüğüm hem en faydalı hem en zararlı ilaç. bu ilaç en az 2 sene canavar gibi bir tiple dolaşmama neden oldu. etki alanı direk karaciğer olan bu ilaç, sivilce tedavisi için kullanılıyor. etkisi cildi kurutarak temizlemek. genellikle doktorlar son çare olarak bu ilacı yazıyorlar. genellikle 6 ay kullanılıyor. doz ayarlaması kiloya göre yapılıyor. kullandığınız süre boyunca dudak kuruluğu, yüz kuruluğu, bel ve sırt ağrıları yaşıyorsunuz. ilacın prospektüsünü okursanız moraliniz bozulabilir. psikolojiyi direk olarak etkilediği için intihar vakaları bile oluyormuş. bazı ülkelerde yasaklanmış falan filan. geçin bunların hepsini. kendinize inanın. yanında takviye olarak nemlendirici kremler ve dudak balsamlarını kesinlikle ihmal etmeyin.
güçlü kalın.

 • yaklaşık 11 ay benimle arkadaş olan bazen beni hayattan soğutan bazen de yüzümdeki değişimden iyi hissettiren ilaç.

  bugün küçük bir törenle elveda edip son kapsülü de içtim. vay be buraya kadarmış demek onca zahmet,kuruyan cilt ve depresif durumlar.umarım bir daha karşılaşmayız zira bu ikinci birlikteliğimizdi..
  not:karaciğerimi ve psikolojimi bir hayli yormuş olsa da yüzümde gözle görülür,elle hissedilir derecede pürüzsüz bir cilt yaratmıştır.

  2 yıldır ne sevgilim oldu ne insan içine akne konusu açılmadan çıkabilidim. türkiye gibi insanların dış görünüşleriyle dalga geçilen bir ülkede yaşıyorsanız resmen bu ilaca doğru itiliyosunuz. çok fazla şey denedim ama nafile bir türlü kurtulamadım, bende direk dermatologdan randevuyu aldım gittim, gittiğim zaman azıcıkta olsa kurtulmuştum sivilcelerden ama yinede direkt olarak bu ilacı yazdı. adam cildimden çok bilgisayara baktı, artık tedavisi çok kolay diye direk bunu yazıp eve yolluyolar insanları. benim sivilcelerim çok kötü olmasa bu ilacı kabul etmez başka dermatolog denerdim, ama cildim bu ilaçlık bir cilt. neyse işte 2. ayı bitiriyorum 3 gün sonra gidip kan vericem yine. kolestrolüm uçmuştu geçen ay ve dozu yükseltemedi doktor. ama ne olursa olsun kullanmam gerekiyor.

  türk kızları dış görünüşe sandığımızdan daha çok değer veriyor aslında. 1 tane aknem olduğu zaman bile laf eden görmüştüm, o ne lan öyle falan diye. 2 yıldır kızların yanına gidemiyorum amk bu soktumun şeyleri yüzünden. geçen gün sivilcelerim varken dalga geçen amk moronu bana “roaccutane çok vahşi bir ilaç ölüme kadar götürüyor, dudakların, ellerin kuruyor” dedi. ulan orospu evladı hem dalga geçip hemde tedavimi durdurmaya çalışıyosun.

  neyse ne işte bu ilacı 2 – 3 tane sivilce için kullanmayın. sistik ve çok fazla akneniz varsa kullanın.

 • doktoruma -yaşlı baya- etraftan duyduğum zararlarını anlatıp var mı böyle şeyler ya diye sorduğumda “uyduruyo herkes bunları ben senin düşmanın mıyım?”demesiyle gaza gelip devam ettiğim ilaçtır.

  selamlar sivilcelere lanet etmiş insanlar. roaccutane kullanmaya başlamayı düşündüğümden beri ilaçla alakalı araştırmalarım burdaki yazıları okumakla devam etti.sivilceler yanaklarımdaydı sadece ama sanki hastalıklı gibi kırmızı kırmızılar. ortaokul 7. sınıftan beri taşıdığım bu sivilceler her geçen gün canıma tak ediyordu. 3 4 ayrı doktora gittim 2 yıl içinde ama hiç biri roaccutane yazmadı krem yazıp yolladılar. sonunda 2 ay 3 gün önce gittiğim doktorum direk roaccutane dedi. o ana kadar o kadar kullanmak istiyodum ki ama o an bi duraksadım roaccutane diyince doktor bi korktum.. sınav yılım bu yıl ve bu yüzden depresyondur falan uğraşmak istemiyodum ne olur ne olmaz. neyse başladım sonuç olarak.
  1. haftada: dudaklarım kurudu ama hiç bi zaman kanama aşırı çölleşme olmadı sürekli nemlendirdim sürekli. ilk ay doktorun yazdığı hametanı kullandım.sonra blistex med plus stick olanı aldım(siz kavanozu alın çünkü asansörü bozuldu)bu bitince de ben de kavonaza geçtim(pek hijyenik değil ama). saçlarım inanılmaz kurudu.sabah yıkasam akşamına yağlanan saç 1 hafta yıkamasam hacmini kaybetmez halde en güzel yanı bu oldu. yüzüm desen aynı yağdan vıcık vıcık olan yuz kupkuru şuan.
  3.haftada: sivilceler kustu…ilk başladığım zamana göre baya baya arttı. özellikle sağ yanağım. bu baya üzdü beni ama napalım sonuç için ümitliym.
  2.ay sivilcelerim kusuk durumda umarım bir an önce geçer.ve cildim inanılmaz kurudu bu sefer. beyaz beyaz haritalanma oldu yüzümde.ve göz kuruluğu yaşıyorum bunun için refresh göz damlası kullanıyorum.
  ilk ay 20 mg ile başladığım ilaca 3.aya geçerken 40mg yaptı. sırtımdaki sivilceler biraz kırmızılığını kaybetti fakat stresten elim sortıma gitttiği için sivilceler hala mevcut. yüzümdeki sivilcelerle oynamamaya özen gösteriyorum fakat arada elim gidiyo. doktor mayısa kadar kullanablirsin dedi bakalım umarım daha önce biter.depresyona girmiş bulunmaktayım. ders çalışmam gerekiyo fakat masaya oturup boş boş duvara bakıyorum(fen lisesindeyim) 🙁 beni bitirdin oğlum umarım cillop gibi bi cilde istediğim üniversiteye geçmiş olarak bu yılı bitiririm. kullanmak isteyenler önemli bi yıldalarsa ertelemelerini tavsiye ederim.

 • kayıt ol
  Beylikdüzü Sepetli Vinç Kiralama