Kullanıcı adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Kullanıcı adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

16 + 11 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

senetle araba

1. Bir gün araba sahibi olmak, çoğu insanın hayalidir. Peki ya senetle araba almak?

Bir araç sahibi olmak çoğumuzun hayalidir. Arabayı almak için de bir çok yol var ama senetle araba alındığını daha önce duydunuz mu?Kimileri araba hayalini kolaylıkla gerçekleştirebilirken, kimileri de bu hayalin çok gerisinde kalmaktadır. Bu durumda olan bireyler genellikle kredi çekmek isterler. Peki ya kredi çekemezler ise, hayallerinden geriye mi dönecekler, tabi ki hayır. Banka kredisi kullanmadan da araç sahibi olabilirsiniz. Bunu da senetle araba alarak gerçekleştirebilirsiniz.

2. Senetle araç almak mümkün

Banka kredisi kullanmak istemeyen veya çeşitli nedenlerle kullanamayan tüketiciler senetle araba alabilir. Ancak bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Senetle araba satma konusunda iki tarafında güvenilir olması gerekmektedir.

Hemen alttaki görsele tıkla, arabanı al.


3. Peşinat ödemeden araç almak aslında çok da zor bir olay değildir.

Yanılış duymadınız, peşinat vermeden senet ile araba satın almanız mümkün. Hatta bu durumu ticarete çevirmiş galeri esnafı dahi bolca bulunmaktadır. Bu esnaflar zamanla yaşadıkları problemleri çöze çöze, senetle araba satmayı kolaylık sağlama adı altında müşterilere temin etmektedir.

4. Cebinize 420 lira para koyun ve senetle araba sahibi olun

Galericilerin bu işi bildiklerini ifade etmiştik. Yanınıza alacağınız 420 liranın 300 lirasını notere veriyorsunuz. Noterdeki bu işlem araca rehin koydurmak içindir. Geriye kalan 120 lirayı da alım satım için kullanılacaktır.

Not: Bu rakam daha sonra değişebilir örnek vermek amacı ile yazıyoruz.

Hemen alttaki görsele tıkla, arabanı al.5. İşin aslı galerici de; sizin adınıza kredi çekiyor.

İşin aslını daha detaylı anlatalım. Siz bankadan sicilin bozuk olmasından, kredi borcundan veya kredi notunuzun çok düşük olmasından dolayı kredi çekemediniz. Galerici bu durumu bildiği için krediyi kendi üzerine çekiyor.

6. Galerici hem krediden, hem de araba satışından kar elde ediyor.

Evet yanlış duymadınız. Galerici sizin için kendi adına kredi çekiyor. Bu krediyi örneğin 15 aya %0,80 faiz ile çekiyor. Ancak bu krediyi size %2,80 ile size satıyor. Galerici bu sayede sizden kredi için %2,00 faiz oranı farkı ile iyi bir kar elde ediyor.

Bunlar yetmezmiş gibi birde size sattığı arabadan da kar ediyor. Örneğin; galerici bu arabayı 30.000 TL ye alıyor, size de 34.000 TL ye satıyor. Şimdi de 4.000 TL kar elde etti mi? Yani anlayacağınız burada banka kazanıyor, galeri iki defa kazanıyor siz de 3 defa kaybederek araba sahibi oluyorsunuz. Kolaylık!!! Ne yaparsın, bazen insanın eli mahkum oluyor.

7. Galerici için senetle araba satmak bulunmaz bir fırsat

Galericiler hem krediden hem de arabadan kar ediyor. Şimdi bu galerici peşinatsız senetle araba satmasın da, kim satsın. Her türlü kar ediyor. Bu nedenle peşinat ödemeden araba sahibi olmak çok kolay. Galericiler sizler için en iyisini düşünür ve üşenmeden mutlaka yardım eder. Siz yeter ki peşinat ödemeden senetle araba alacağınızı galericiye söyleyin.

Bu konuda en çok bilinen galericiler, Gaziemir Otokent, İstanbul galericileri, Ankara’daki bir çok galerici kısacası Türkiye genelindeki çoğu galerici bu işi bilmekte ve uygulamaktadır. Tek yapmanız gereken arabanızı beğenip, peşinat vermeden senet ile araba satın almak istediğinizi belirtmek. Galericiler sizlere seve seve yardımcı olacaktır.

8. Cebinizde biraz peşinat varsa, senetle araba almak daha kolay oluyor.

Galericilerin senetle araba satmaları gerçekten bir çok insan için güzel bir imkan. Yanınızda biraz da peşinat varsa tüm galericiler içerisinde aracınızı daha kolay alabilirsiniz ve galerici ile anlaşmanız daha kolay olur. Senetle araba almak bu nedenle çok kolay.

Hemen alttaki görsele tıkla, arabanı al.9. Bu zamanda kim kime güvenip de senetle araba satar dediğinizi duyar gibiyim.

Ya her şey tamamda benim anlamadığım bu galerici nasıl güvenecek de arabasını senetle verecek. Sorusu aklınıza takılıyor olabilir. Hemen cevaplayayım.

Burada 4. adıma dönüyoruz. Cebimize 420 TL para koymuştuk. Bir kısmını rehin parası adıyla notere vermiştik. Bunun nedeni galerici arabayı size satarken arabaya rehin koydurmak istemesidir. Bu sayede arabayı güvene alacak ve siz arabanın borcunu ödemeden her hangi bir işlem yapamayacaksınız. Zaten galerici bu işlemi yapmadan satışı gerçekleşmez. Bu sayede siz borcunuzu ödemeden arabayı satamazsınız. Böylelikle galerici kendini garantiye almış oluyor.

10. Peşinatsız araba alma senetleri nasıl hazırlanır ve şartları nelerdir?

Asıl önemli nokta burasıdır. Çünkü senet olayları ciddiye alınması gereken bir süreçtir. Siz galericiden senet karşılığı araba aldığınızda galerici senedi düzenler. Bu senedin özelliği aylık olarak değilde sadece belirli bir gün ile sınırlı olmasıdır. Siz her ay senet için para ödemezsiniz. Ancak senet için belirlenen günde galericiye arabanın tüm parasını ödemek zorundasınız.

Senet gününü geçirmek çok tehlikelidir. Eğer zamanında ödemezseniz galerici senedi avukatına verir. Asıl curcuna bundan sonra başlar ki; senet gününe kadar ödediğiniz tüm paralar da boşa gider. Galerici arabayı da bağlar. Hiçbir hak iddia edemezsiniz. Bu nedenle senet ile araba alırken tüm olasılıkları iyice düşünmenizi öneriyoruz. Çok riskli ve tehlikelidir. Ne kadar olursa olsun birikimleriniz boşa gidebilir.

Hemen alttaki görsele tıkla, arabanı al.Üstteki formları kullanarak senetle araba alma imkanına sahip olabilirsiniz.

son ürünler
Benzer Ürün
Awe Cemre Üzüm Çekirdeği Kremi ürün bilgisi
Benzer Ürün
Schüssler Tuzları ürün bilgisi
Benzer Ürün
Forteen Vitamin ürün bilgisi
Benzer Ürün
Flexstyle Bacak Şekillendirici ürün bilgisi
Benzer Ürün
Huncalife Aynısefa Kremi ürün bilgisi