Viekirax

Viekirax nedir ve ne için kullanılır?
Viekirax, hepatit C virüsünün neden olduğu bulaşıcı bir karaciğer hastalığı olan kronik (uzun süreli) hepatit C’li yetişkinleri tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılan antiviral bir ilaçtır.
3 aktif madde içerir: ombitasvir, paritaprevir ve ritonavir.

Viekirax nasıl kullanılır?
Viekirax sadece reçeteyle alınabilir ve tedavi, kronik hepatit C hastalarını yönetmede deneyimli bir doktor tarafından başlatılmalı ve izlenmelidir. Önerilen doz, 8, 12 veya 24 hafta boyunca yemekle birlikte günde bir kez alınan iki tablettir.

Hepatit C virüsünün çeşitleri (genotipleri) vardır ve Viekirax, 1a, 1b ve 4 genotipleri virüsü olan hastalarda kullanılması önerilir. Kullanılan ilaçların kombinasyonu ve tedavi süresi, hastanın enfekte olduğu hepatit C virüsünün genotipine, örneğin karaciğer sirozu (yara izi) varsa veya karaciğerinin düzgün çalışıp çalışmadığına ve daha önce tedavi edilip edilmediğine bağlı olacaktır.

Yaygın Yan Etkileri

  • Kaşıntı
  • Yutma ve nefes alma güçlüğüne neden olabilir, deride şişkinlik olabilir (anjiyoödem).
  • Düşük tansiyona bağlı baş dönmesi ya da bayılma hissi.
  • Yüz, dudak, dil ya da boğaz şişmesi gibi belirtiler görülebilir.

0 0 Oy
Ürünü Değerlendir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
erkanoraz
erkanoraz

1996-1998 yılları arasında akut lenfoblastik lösemi tedavisi gördüyseniz ve bu tedavi sırasında size kan transfüzyonu yapıldıysa; hastalık ve tedavinin sizde kalan son somut izinden kurtulmak için size umut verebilecek, üç aylık tedavi ve de üç aylık bekleme süresinin ardından bu umudun gerçeğe dönüştüğünü görmenizi sağlayabilecek ilaç.

Başa dön tuşu
1
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x