Viekirax

Viekirax nedir ve ne için kullanılır?
Viekirax, hepatit C virüsünün neden olduğu bulaşıcı bir karaciğer hastalığı olan kronik (uzun süreli) hepatit C’li yetişkinleri tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılan antiviral bir ilaçtır.
3 aktif madde içerir: ombitasvir, paritaprevir ve ritonavir.

Viekirax nasıl kullanılır?
Viekirax sadece reçeteyle alınabilir ve tedavi, kronik hepatit C hastalarını yönetmede deneyimli bir doktor tarafından başlatılmalı ve izlenmelidir. Önerilen doz, 8, 12 veya 24 hafta boyunca yemekle birlikte günde bir kez alınan iki tablettir.

Hepatit C virüsünün çeşitleri (genotipleri) vardır ve Viekirax, 1a, 1b ve 4 genotipleri virüsü olan hastalarda kullanılması önerilir. Kullanılan ilaçların kombinasyonu ve tedavi süresi, hastanın enfekte olduğu hepatit C virüsünün genotipine, örneğin karaciğer sirozu (yara izi) varsa veya karaciğerinin düzgün çalışıp çalışmadığına ve daha önce tedavi edilip edilmediğine bağlı olacaktır.

Yaygın Yan Etkileri

  • Kaşıntı
  • Yutma ve nefes alma güçlüğüne neden olabilir, deride şişkinlik olabilir (anjiyoödem).
  • Düşük tansiyona bağlı baş dönmesi ya da bayılma hissi.
  • Yüz, dudak, dil ya da boğaz şişmesi gibi belirtiler görülebilir.

Ürün Bilgilerini Görüntüle
Sorumluluk Reddi: kullananvar.com, bu makale kapsamında verilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini onaylamaz veya garanti etmez ve bunlar kesinlikle internetten toplanan karma veriler içermektedir. kullananvar.com, bu makalede verilen bilgilerle yürütülen herhangi bir hizmetin (sağlık , tüketim , satın alım vb.) herhangi bir yönünden sorumlu tutulamaz.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x