excilor tırnak mantarı solüsyonu


ex-manikürcümün -ve aslında kendi akılsız kafamın- sebep olduğu tırnak mantarı enfeksiyonunda bir haftadır sabah akşam olmak üzere kullandığım oje şeklinde sürülen topikal antifungal preparat. henüz belirgin bir iyileşme olmadı, ama 15 günden itibaren sonuç alınacağını yazıyor kutusunun üzerinde. en azından ilk şişe bitene kadar sonuç alabileceğimi umuyorum. gelişmeleri editleyeceğim.
bu ex-manikürcüme gelirsek.. güya ben kendi takımımı götürüp teslim etmiştim kendisine, ama bir ara tırnaklarımı -benim setimde olmayan- pens ile kesiyordu. işte, sanıyorum o sırada -o pens aracılığıyla- ayak tırnağıma mantar bulaştı. nereden biliyorum? çünkü bizim bakkal ahmet abi’nin ayak tırnağında da mantar var ve onun da tırnaklarını benim ex kesiyor.
işin komiği, haspam kendisi yüzünden bulaşmış olabileceğini kesinlikle kabul de etmedi ve trip yaparak, ‘ben artık senin tırnaklarını kesemem, başkasına git’ dedi. götümün kenarı, affedersin. ama şimdi akıllandım, tırnak pensi dahil, gereken tüm alet edavat ve malzemelerin profesyonellerini (bkz: solingen) kuaför malzemecisinden aldım, pensleri makası bileylettim, hazır hepsi. bence yılda bir kere yapacağınız bileyletme işini de kendiniz halledin, bileyletsin diye manikürcüye takımlarınızı teslim etmeyin. neyse, sonra bir de çanta bulup hepsini içine koydum. artık yenisi ile çalışırken de giderken kendi setimi götürüp, iş bitince de alıp evime getireceğim. bir daha bu çok sıkıcı ve gayri estetik tırnak mantarı ile haşır neşir olmak istemiyorum. hakikaten çok sevimsiz. evet, 52 yaşımda ilk kez başıma geldi. excilor’a güveniyorum.

  • kayıt ol
    Beylikdüzü Sepetli Vinç Kiralama