Madecassol

Madecassol krem sadece eczanelerde satışa sunulan ve cilt üzerinde hücre yenileyici bir etkiye sahip olan kremdir. İçeriğinde bulunan Centelle Asiatica bitkisinin yapılan araştırmalarda cildi yenileyen, onaran, yaraları hızla iyileştiren bir yapısı olduğu belirlenmiştir. Genel olarak yara izleri, sivilce izleri, yanıklar ve her türlü cilt hasarlarında kullanılıyor. Çok derin olmayan Cilt lekelerini kısa bir sürede iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Madecassol Etken Maddesi olan Centelle Asiatica Nedir?

Madecassol Kremin en önemli etken maddesi ve bu kadar hızlı yaraları iyileştiren bir etkiye sahip olmasının sebebi kesinlikle Centelle Asiatica ya da diğer adıyla Gotu Kola bitkisidir. Uzakdoğu asya ülkerinin neredeyse tamamında yaklaşık 3000 yıldan fazla bir süredir tedavi amaçlı kullanılıyor. Özellikle hint kültüründe çok büyük bir değere sahip olan bu bitki, insanların gençleşmesinde adeta bir mihenk taşı olarak görülüyor. Sadece lokal olarak değil aynı zamanda salatasını yaparak ya da bitki çayı olarak tüketerekte kullanılabiliyor. Piyasadaki bir çok krem, serum, tonik vb. gibi ürünün ana etken maddesi olarak kullanılıyor.

Madecassol Nedir?

Madecassol kremin en kısa tabirle cilt hasarlarını onaran ve yenileyen bir krem olduğunu söyleyebiliriz. Halk arasında cilt ile alakalı her derde deva olarak görülen bu kremin faydaları saymakla bitmiyor. Her geçen gün adını daha sık duymaya başladığımız bu krem genellikle evimizin olmazsa olmazları arasında. Tabi her şifa aradığımız ürün gibi bu ürünüde bilinçsiz olarak kullanırsak yarardan fazla zarar görebileceğimizi unutmayalım.

Madecassol Ne için Kullanılır?

Madecassol krem genel olarak sivilce izleri, yüzeysel 1,2. derece yanıklarda, tahriş olmuş ciltlerde, ağda sonrasında, Cilt kesikleri sonrası iz kalmaması için, Cildin onarılmasını gerektiren diğer durumlarda başka tedavilere ek olarak ya da tek başına tedavi olarak kullanılabilir. Yaraların ne kadar hızlı iyileştiğine çok şaşıracaksınız. Özellikle yüzeysel yanıklarda ve tahrişlerde çok faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Günlük bakım için fazla yoğun bir kıvamlı olduğu için çok fazla önerilmemektedir. Fakat ara ara cildin yenilenmesine destek amacıyla kullanılmasını kesinlikle tavsiye ederiz. Epilasyondan sonra oluşan tahriş ve yaralar için kullanıldığında gerçekten hızlıca sonuç alındığı görülmüştür. Fakat en önemli detay, iltihabi dokularda ve açık yaralarda kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü açık yaraların tedavi süreci ilk aşamada çok başka şekilde ilerlemelidir. Yaranın vücut tarafından su geçirmezlik, koruyucu katmanının ilk aşamada oluşturulmasının beklenmesi gerekmektedir. O yüzden bu uyarımızı kesinlikle dikkate alın ve açık yaralarınızın tedavisinde bu kremi kullanmayınız.

Madecassol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Genel olarak bu kremin yüksek düzeyde bir yan etkisi bildirilmemiştir. Hatta hamile ve emziren kadınlarında kullandığı bilinmektedir. Fakat içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjisi olan bir bireyseniz vücudunuz alerjik reaksiyon gösterebilir. Hamile ya da emziren kadınların doktor reçetesi ya da tavsiyesi olmadan kullanmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bilinçli bir kullanımda yan etkisi görülmeyen bu kremin faydalarına gerçekten şaşıracaksınız.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol krem farklı bir ihtiyaç belirtilmediği sürece günde 2-3 defa çok az bir şekilde sorunlu bölgeye iyice yedirerek kullanılabilir. Bu krem tek başına ya da e vitamini , Bepanthol Cilt Bakım Kremi gibi ürünlerle kombine edilerek kullanılabilir. Cildin onarımının en güçlü olduğu uykudan önce sürülüp yatıldığında sorunlu bölgede kısa sürede düzelmeler olduğunu görebilirsiniz. Eğer doktorunuz bu kremle birlikte başka destek tedavi ürünleri reçete ettiyse o ürünlerlede kullanarak tedavinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Eğer sadece günlük rutin bakım ürünü olarak kullanacaksanız çok çok küçük miktarlarda elinize alıp tüm cildinize yayarak kullanmanız cildin iltihabı reaksiyon, sivilce gibi reaksiyonlar vermesini engellersiniz. Bu ürünün kıllanma, tüylenme gibi şeyler yaptığı bildirilmemiştir.

Madecassol Krem Fiyatı Nedir?

Madecassol Kremin Fiyatı 2020 itibariyle 29.06 TL’dir. 40 gramlık pomad tüp şeklinde satışa sunulan bu kremi reçeteli ya da reçetesiz olarak eczanenizden alabilirsiniz. Bu ürünü eczane hariç bir yerden almanız kesinlikle önerilmediği gibi eczane haricinde satışıda yasaktır.

Madecassol Krem Nasıl Saklanmalıdır?

Madecassol Kremi 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında güvenle saklayabilir, raf ömrü olan 24 ay içerisinde güvenle kullanabilirsiniz. Tarihi geçmiş ya da tahrip olmuş patlamış kremleri kullanmanız bir yan etki yaratmasa dahi alacağınız faydayı azaltıp belki de hiç fayda almamanıza neden olabilir.

Madecassol Krem Kullananlar Yorumları Neler?

Madecassol Krem hakkında yazılan tüm kullanıcı yorumlarını aşağıdan okuyabilir, dilediğinize cevap verebilir, isterseniz sizde kendi yorumunuzu veyahut sorunuzu aşağıdan ücretsiz bir şekilde yazabilirsiniz.

Ürün Bilgilerini Görüntüle
Sorumluluk Reddi: kullananvar.com, bu makale kapsamında verilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini onaylamaz veya garanti etmez ve bunlar kesinlikle internetten toplanan karma veriler içermektedir. kullananvar.com, bu makalede verilen bilgilerle yürütülen herhangi bir hizmetin (sağlık , tüketim , satın alım vb.) herhangi bir yönünden sorumlu tutulamaz.
guest
14 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
nurcan-aygun
nurcan-aygun

gerçekten bu krem mucizevi bir şey. yıllardır ne zaman cildimle alakalı bir problem olsa, (yara, kaşıntı, tahriş gibi şeyler) bunu sürdüğüm zaman cildim bebek gibi oluyor. sanırım içinde hücrelerin yenilenmesini sağlayan bir şeyler var.

Kübra
Kübra

Açık bir yaraya sürdüm ve ertesi gün, dokunun yeniden oluştuğunu gördüm. Bu resmen büyücülük.

Bununla birlikte, bitki özüne alerjiniz olabilir. Sanırım benim var ve deli gibi kaşınıyor.
Yaranın tamamen iyileştiğini görebiliyorum, ancak yaranın etrafında alerjik reaksiyon nedeniyle iltihaplanma gibi görünen kırmızı bir halka var. Son derece kaşıntılı, bu yüzden büyük miktarda uygulamadan önce cildinizde test edin.

Alisa
Alisa

Akne izleri , yanıklar , ameliyat sonrası izler , cildi sıkılaştırmak veya yaz mevsiminden sonra iyileşmek için mükemmel bir krem …Türk ürünleri çoğunlukla Japon ürünleri gibi harika

Esin
Esin

Bir yıldan fazla bir süredir tamamen iyileşmeyi reddeden nispeten küçük bir yaram vardı. (Uzun hikaye.) Şimdiye kadar her şeyi bu yarayı iyileştirmek için kullandım. Ve kenarların yakınında hala tamamen kapanmamış birkaç küçük nokta olmasına rağmen, Bu merhemi uygulamaya başladığımdan beri önemli bir iyileşme görüyorum! Bunun işe yarayıp yaramadığını henüz söyleyemem… ama sadece bir haftadır kullanıyorum. Esas olarak “yara iyileşmesi”için aldım… okuduğum gibi, Gotu Kola merhemi bu amaç için yararlı olabilir. Ve şunu söylemeliyim ki, yara iyileşmesi için çok yararlı görünüyor! Yara izine gelince… zaman gösterecek! Umutla… bunun için de aynı şekilde işe yaramasını bekliyorum :)

Tuğba Çamkızı
Tuğba Çamkızı

 Bu krem akne için çok işe yarıyor. Differin ve benzoil peroksit içeren şeyler kullandım. Bu ürün, akne tedavisi için en hafif ve hızlı işe yarayan üründür. Ayrıca cildinizi yenilemenize yardımcı olur.

Adem
Adem

Ağır veya yağlı hissetmeden bol bol nemlendiriyor. Garip bir kokusu var, ama kötü ya da aşırı değil. Amacım, bu ürünün ana bileşeninin kollajen sentez bileşenini arttırdığı için bunu C vitamini kremi veya serum ile birlikte kullanmaktır.

Ahmet Karakaya
Ahmet Karakaya

kollarımda morarma ve cilt yaraları vardı. Uçucu yağlar, taşıyıcı yağlar, banyolar, losyonlar Takviyeler vb.kullandım. beslenmemi değiştiriyorum ve hormon tedavisi alıyorum. Bu ürünü bu hafta yeni aldım. Alerji için Nokta testi yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Ben sadece 2 gece önce ve dün gece sürdüm. Bu sabah kollarıma baktım ve ne kadar iyi göründüklerine şaşırdım! Kızarıklık büyük ölçüde azaldı! Aslında daha sağlıklı görünüyorlar! Bu ürün işe yarıyor! ve beklediğimden daha hızlı! Bu ürünü şiddetle tavsiye ederim!

Merve Nur Atar
Merve Nur Atar

Harika bir ürün bu kremi seviyorum sivilce kreminden sonra kullanıyorum ve yatağa gidiyorum sabah aynada muhteşem bir cilt..

İlayda Kapıkıran
İlayda Kapıkıran

Maske kullandığım için döküntülerim vardı ve sonra sivilce problemim başladı. Ben La roche posay yüz kremi ile birlikte kullanıyorum. Gün boyunca kullanıyorsanız, altına mutlaka güneş kremi sürün.

Muhammed
Muhammed

Ameliyat yaramın beklenenden daha erken iyileşmesi için bana çok yardımcı oldu!!

Sabri
Sabri

Bu ürün, bildiğim diğer birçok Bayer ürünü gibi, kesinlikle mükemmel.
Yara iyileşmesi, yara izleri, döküntüler ve diğer cilt sorunları için Madecassol kremini mükemmel sonuçlar alarak kullanıyorum.
Buna ek olarak, bu ürün piyasada mevcut iyileştirici özellikteli ürünler ile karşılaştırıldığında, inanılmaz.
Elbette almaya devam edeceğim.

Toygun
Toygun

Yanıklar veya bir nemlendirici için harika bir krem

Hasan Ali
Hasan Ali

Centella asiatica’nın yara kapanmasına yardımcı olduğuna inanırken, hızlı kollajen stimülasyonunun aslında skar dokusu oluşumuna neden olabileceğini düşünüyorum. Bunu yaranın kapanmasını teşvik etmek için bir araç olarak kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Melike yılmaz
Melike yılmaz

Fiyatı her geçen gün artıyor neredeyse altınla yarışır halde ve sanki eskisi gibi işe yaramıyor gibi :(

Başa dön tuşu
14
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x