Kullanıcı adı gereklidir!

Göster Şifre gereklidir!

Şifreni mi unuttun?

Kullanıcı adı gereklidir!

E-posta gereklidir!

Göster Parola gereklidir!

19 + 8 =

Şifrenizi mi unuttunuz? Endişelenmeyin! Aşağıdan kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

E-posta gereklidir!

Girişe Dön

Kapat

kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 ay sonra inanması güç şeyler yaşattı bana.

örneğin hafızamı ve bilincimi kaybettim yaklaşık 17 saat. akşam en son çay içtiğimi hatırlıyorum fakat sonrası yok. annemlerin anlattığına göre bir anda saçmalamaya başlamışım ve onları tanıyamamışım. babamı öğretmenim zannetmişim, sürekli halüsinasyonlar görüyormuşum ki ben gördüğüm halüsinasyonları hatırlıyorum yalnızca. hastaneye götürmüşler ve çok ağır uyku ilaçları vermelerine rağmen bir türlü uyuyamamışım, sürekli ayağa kalkmak ve yanımdakileri öpmek istiyormuşum.`:???`
dopamin seviyesinin çok fazla yükselmesi sebep oluyor tabiî tüm bunlara. halüsinasyon ve fazla enerjinin kaynağı bu yani. ben ilk kez antidepresan kullandığım için bünyem kaldıramadı diye düşünürken yıllardır en ağır ilaçları kullanan dayım da prozac kullandığında aynı durumları birebir yaşadı.

velhasıl kelâm bana kalırsa oldukça riskli bir ilaç, neticede kalıcı hasarlar da bırakabilirdi. antidepresanlar yeterince zararlıyken bunu yaşayan insanlara da kulak vermek gerekir diye düşünüyorum. bu başlığa girmişseniz muhtelemen kullanıyorsunuz ya da kullanmak üzeresinizdir. buna ihtiyaç duymadan mutlu olmanızı ve beyninizin uygun miktarda melatonin salgılamasını dilerim^^ bolca demiyorum, zehir dozdadır en nihayetinde.

  • 0
  • 0

fluoksetin başlıca santral nöronlarda serotonin seçici geri alımını inhibe eden bir antidepresandır. fluoksetin, seçici olarak serotoninin geri alımını engeller; fakat noradrenalin ve dopamin geri alımını etkilemez.
şuan günümüzde psikiyatri ve aile hekimleri tarafından yazılan artık reçete ile satılan ilaçtır.

kendileri ile bu sene aksiyetemin tekrar hortlaması ile tanıştım.4.kutum bitmek üzere öyle söylenildiği gibi "mutluluk ilacı" yada " yasal uyuşturucu" değildir gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.eğer ki tereddütünüz varsa bu konularda asla korkmayın.öyle xanax gibi de insanı aptal yapmıyor ve uyutmuyor.hatta birazdan yan etkilerine de değineceğim.
öncelikle bu durumu yaşayan yada depresyonda olup da çekinenlere söylemek istiyorum ki lütfen bu kimseden çekinmeden veya hakkımda ne düşünürler yada kendi sorunlarımı hapla mı düzelticem kafalarına asla girmeyin.eğer ki doktorunuz size bu ilacı vermiş ise kullanın.kötü ya da iyi yorumlara asla aldanmayın ve bişeylere başlayın.farklı olsun bu kez.başlamış olmak bile hiç yapmamış olmaktan iyidir.

tabi bu ve benzeri ilaçları çok uzun süreler kullanıp bi etki alamayanlara lafım yok asla.onlara çok saygı duyuyorum.ama her bünyede farklı oluyor o bakımdan denemelisiniz.şimdi gelelim yan etkilerine;

ilk 3 hafta zaten hap etki göstermiyor daha çok yan etkileri görülüyor.gerçek etkisi 2 ayı buluyor göstermesi.

1- bende 3 ilk 3 hafta ve 4 hafta iştahım kesildi ve günde tek öğüne düştüm.bu sürede 3 kilo verdim.1 sene boyunca 10 kilo veren ben 3 haftada 3 kilo verdim.iştah yok oluyor.
2- 3 hafta boyunca geceleri hiç uyuyamadım.normalde yatağa geçtim de anında uyuyan ben 3 hafta boyunca uyumam gereken zamanlarda malesef ki uykusuzluk çektim.
3- 4.hafta ya girerken bu 2 maddeye alışmaya çalışırken bide hapı aldıktan 1 yada 2 saat sonra mide bulantılarım başladı.bu bulantılarda 2.5 aya kadar sürdü.şuan yok allaha şükür.
4- 4. ve 5.haftalar bide dişlerimi sıkar vaziyette kitlenmiş şekilde kendimi buluyor gün içinde ve çok fazla sıkmaya başladım.sonra da gelen ağız kuruluğu da cabası.

şimdi iyi etkileri;
1- zamanla sorunlarınızı ve acılarınıza 3.bi göz gibi bazen bakabilmenizi sağlıyor.beyninizde sürekli konuşan karamsar olan sesi bastırıp sizi azda olsa uzaklaştırabiliyor.ve böylece sorunların sesini kısan bu hap ile beyniniz daha da nefes alabiliyor.
2- odaklanmanıza yardımcı oluyor.eğer ki ders çalışamama sorununuz varsa bu ilacı öneririm.ders yada iş ne ise odaklanamadığınız sizi daha odaklı hale getirip beyninizin algısını açıyor ama zamanla oluyor.bi anda değil.hapı içtim hoop kafam iyi diye bir durum yok asla yok.sabırlı olucaksınız.
3- umursamaz bi hal ve tavır takınmanızı sağlıyor.artık bişeyleri eskisi kadar takmamaya başlıyorsunuz.tabi ben bayanım o nedenle regli dönemim geldiği zaman hapın tüm etkisi yok oluyor özelliklede bu durum icin bi daha doktora gidicem ama regli dönemi bittiğinde ise eski halime geri dönüyorum en azından.
4- hapın yan etkileri daha fazla gelebilir başlarda ama ne olur içmeyi bırakmayın.zamanla götürüsünden cok getirisi de olucak.

not: bugüne kadar hapı içmeye başladığımdan beri asla içki içmedim.o nedenle içki ile içildiğinde nasıl bi etkisi var bilmiyorum.ama prospektüsünde birlikte kullanmayın denmiş ama ben entry leri okuduğumda içenler de olmuş sadece daha çabuk kafa olmuşlar walla ben içmedim içmeyi de düşünmüyorum.ama bana belli olmaz biraz para biriktip viski alasım var.viski alınca da içerim sapına kadar içerim 🙂
bişey olursa da artık yapıcak bisey yok:)

  • 0
  • 0

kullandığım ilk antidepresan ilaç. ancak ne bu ne de lustral special100mg bende aynı etkiyi göstermedi. sadece uykularımda konuşma korkarak uyanma düzelmişti.

  • 0
  • 0

bugün itibariyle doktorumun depresif teşhisi koymasıyla verdiği ilaç. sabah tok karnına almam gerektiği için yarın başlayacağım.
ben tabi daha doktora şikayetlerimi anlatmaya başladığım an hüngür hüngür ağladığım için konuşmamı bitirmeden bu ilacı yazdı.
sinirlerime hakim olamadığım için ağlamamın yanında sürekli yataktan yorgun kalkmamın,enerjimin düşük olmasının,sürekli "atam atam sen kalkta ben yatam"yada ayılar gibi kış uykusuna yatmak istememin sebebi bu depresif hallerimmiş. bende bu yorgun halimi düzeltmek için yığınla kan ve demir hapları kullanıyordum(doktor tavsiyesi)ama o ilaçlar da fayda etmemişti. bakalım belki bu ilaç fayda eder. yarın kullanmaya başlayıp göreceğiz.

  • 0
  • 0

en az 3 ay kullanmadan etkisi ortaya çıkmayan ilaç

  • 0
  • 0
(bkz)
gbkz
ybkz
spoiler
görsel
video
link
0 / 2500
yorum yazabilmek için tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt ya da giriş yapınız.
benzer ürünler
Benzer Ürün
calcıday d3, kalsiyum ve d3 vitamini eksikliği ve takviyesinde kullanılan bir ilaçtır.
Benzer Ürün
iburamin cold, soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen ateş, burun akıntısı ve burun …
Benzer Ürün
cyclo progynova, kadınlar için özel olarak üretilmiş kadın hormonu (östrojen) içeren bir ilaçtır. Östrojen eksikliğinden kaynaklanan kadın hastalıklarının tedavisi amacıyla doktorlar …
Benzer Ürün
duspatalin, irritabl bağırsak sendromu gibi mide-bağırsak spazmı yaşatan hastalıklarda belirtilerin azaltılmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Doktorunuza  danışmadan kesinlikle kullanmayın. Doktorunuzun önerdiği …