Saxenda

Saxenda Nedir?

Saxenda (liraglutide) vücutta doğal olarak oluşan ve kan şekeri, insülin Seviyeleri ve sindirimi kontrol etmeye yardımcı olan bir hormona benzeyen bir ilaçtır.
Saxenda, bazı obez yetişkinlere veya aşırı kilolu yetişkinlere yardımcı olabilecek, aynı zamanda kilo ile ilgili tıbbi sorunları olan, enjekte edilebilir bir reçeteli ilaçtır.Diyet ve egzersiz ile kullanılır. Saxenda bir kilo kaybı ilacı veya iştah bastırıcı değildir.
Saxenda, tip 1 veya tip 2 diyabetin tedavisi için değildir.

Saxenda Hakkında Önemli Bilgiler

Victoza adlı liraglutide içeren ilaç, tip 2 diyabeti tedavi etmek için diyet ve egzersiz ile birlikte kullanılır. Saxenda ve Victoza’yı birlikte kullanmayın.

endokrin neoplazi tip 2 (bezlerinizdeki tümörler), kişisel aile üyelerinde modüler tiroid kanseri öyküsü, insüline bağımlı diyabet, diyabetik ketoasidoz veya hamileyseniz Saxenda kullanmamalısınız.

Hayvan çalışmalarında, liraglutid tiroid tümörlerine veya tiroid kanserine neden oldu. Bu etkilerin düzenli doz kullanan kişilerde ortaya çıkıp çıkmayacağı bilinmemektedir.

Boynunuzda şişlik veya şişlik, yutma güçlüğü, kısık ses veya nefes darlığı gibi tiroid tümörü belirtileri varsa derhal doktorunuzu arayın.

Saxenda’yı Kullanmadan Önce


Eğer liraglutide alerjiniz varsa veya aşağıdakilerden birisi mevcutsa Saxenda kullanmamalısınız:

çoklu endokrin neoplazi tip 2 (bezlerinizdeki tümörler);

modüler tiroid karsinomu (bir tür tiroid kanseri)

diyabetik ketoasidoz (tedavi için doktorunuzu arayın).

Ayrıca insülin veya liraglutide içeren (albiglutide, dulaglutide, exenatide, Byetta, Bydureon, Tanzeum, Trulicity) gibi diğer ilaçları kullanıyorsanız Saxenda kullanmamalısınız.

Saxenda’nın sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, aşağıdakiler mevcutsa doktorunuza bildirin.

yavaş sindirime neden olan mide problemleri;

  • böbrek veya karaciğer hastalığı;
  • yüksek trigliserit seviyesi;
  • kalp problemleri;
  • pankreas veya safra kesesi ile ilgili bir sorun öyküsü.
  • depresyon veya intihar düşünceleri öyküsü.

Hayvan çalışmalarında, liraglutid tiroid tümörlerine veya tiroid kanserine neden oldu. Bu etkilerin düzenli doz kullanan kişilerde ortaya çıkıp çıkmayacağı bilinmemektedir. Doktorunuza riskinizi sorun.

Saxenda’nın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.

Liraglutidin anne sütüne geçip geçmediği veya emziren bebeği etkileyip etkilemediği bilinmemektedir. Emziriyorsanız doktorunuza bildirin.

Saxenda, 18 yaşından küçük herkes tarafından kullanılmak üzere FDA onaylı değildir.

Saxenda’yı Nasıl Kullanmalıyım?


Saxenda genellikle günde bir kez enjekte edilir. Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin. Doktorunuz bazen dozunuzu değiştirebilir. Bu ilacı daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Saxenda ve Victoza’yı birlikte kullanmayın. Bu iki marka aynı aktif maddeyi içerir, ancak birlikte kullanılmamalıdır.

Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Eğer herhangi bir sorunuz varsa doktor veya eczacınızdan yardım isteyin.

Saxenda, günün herhangi bir saatinde, yemeklerle veya yemeksiz olarak cildin altına enjekte edilir. Evde enjeksiyonların nasıl kullanılacağı gösterilecektir. Eğer enjekte nasıl yapılır anlamadıysanız ilacı kendi kendinize enjekte etmeyiniz.

Saxenda önceden doldurulmuş bir enjeksiyon kaleminde gelir.

Sağlık uzmanınız size Saxenda’yı enjekte etmek için vücudunuzdaki en iyi yerleri gösterecektir. Her enjeksiyon yaptığınızda farklı bir yer kullanın. Üst üste iki kez aynı yere enjekte etmeyin.

Renk değiştirmişse veya içinde parçacıklar varsa Saxenda’yı kullanmayın. Yeni ilaç için eczacınızı arayın.

Ayrıca, artan susuzluk veya idrara çıkma, bulanık görme, baş ağrısı ve yorgunluk gibi yüksek kan şekeri (hiperglisemi) belirtilerine dikkat edin.

Kan şekeri seviyeleri stres, hastalık, ameliyat, egzersiz, alkol kullanımı veya öğün atlamasından etkilenebilir. Dozunuzu veya ilaç programınızı değiştirmeden önce doktorunuza danışın..

Saxenda, diyet, egzersiz, kilo kontrolü, düzenli kan şekeri testi ve özel tıbbi bakım içerebilen eksiksiz bir tedavi programının sadece bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarını çok yakından takip edin.

Açılmamış enjeksiyon kalemlerinin saklanması: buzdolabında saklayın.

Saxenda’yı dondurmayın ve donmuşsa ilacı imha edin. Etiket üzerindeki son kullanma tarihi geçtiyse açılmamış bir enjeksiyon kalemi kullanmayın.

İlk kullanımdan sonra depolama : enjeksiyon kalemlerini buzdolabında veya oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Kalemleri nem, ısı ve güneş ışığından koruyun. 30 gün içinde kullanın. Bir enjeksiyon kalemini saklamadan önce iğneyi çıkarın ve kullanılmadığında kapağı kalemin üzerinde tutun.

Bir dozu kaçırırsam ne olur?

Günlük Saxenda dozunuzu kaçırırsanız, hatırladığınız anda dozu kullanın. Daha sonra ertesi gün her zamanki gibi bir sonraki günlük dozunuzu alın. Kaçırılan dozu telafi etmek için ertesi gün ekstra bir Saxenda dozu almayın veya dozunuzu arttırmayın.

Saxenda dozunuzu 3 gün veya daha uzun süre kaçırırsanız, tedavinizi nasıl yeniden başlatacağınız hakkında konuşmak için doktorunuzu arayın.

Doz aşımı durumunda ne olur?

Acil tıbbi yardım isteyin.

Saxenda Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

İğne değiştirilmiş olsa bile, bir enjeksiyon kalemini, kartuşu veya şırıngayı asla başka bir kişiyle paylaşmayın. Bu cihazların paylaşılması, enfeksiyonların veya hastalıkların bir kişiden diğerine geçmesine izin verebilir.

Ürün Bilgilerini Görüntüle
Sorumluluk Reddi: kullananvar.com, bu makale kapsamında verilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini onaylamaz veya garanti etmez ve bunlar kesinlikle internetten toplanan karma veriler içermektedir. kullananvar.com, bu makalede verilen bilgilerle yürütülen herhangi bir hizmetin (sağlık , tüketim , satın alım vb.) herhangi bir yönünden sorumlu tutulamaz.
guest
216 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Cellwet
Cellwet

Endokrinoloji uzmanı doktor tarafından verildi, haftaya çarşamba gününden itibaren kullanmaya başlayacağım. Çok heyecanlıyım aslında, bu sefer kilo problemimi çözeceğim umarım. Gelişmelerden haberdar ederim sizleri :)

esrayalinix
esrayalinix

3 aydır kullanıyorum ve tam 9 kilo verdim. size az geliyor olabilir ama hipotiroidi ile uğraşan benim için adeta bir mucize. normalde siteye üye olup yazmayacaktım ama insanların kullanan birinin yorumlarını okumasına ihtiyacı var diye düşündüm.

murat-oner
murat-oner

herkese merhaba; bende 8 ocak’tan beri endokrin doktorumun tavsiyesi ile kullanıyorum. ilk kullanmaya başladığımda en dusuk dozda kullanmama rağmen 3 hafta boyunca çok fazla yan etkisini yaşadım. mide bulantısı, istifra, halsizlik, iştahsızlık gibi, suan 4. hafta 4. dozdayım ve yaklaşık 6 kilo verdim. kullanma talimatına göre her hafta 1 doz yükseltilerek kullanılması gereken ve kilo kaybı olmaz ise 16 hafta sonrasinda bırakılması gereken bir ilaç. suan verdiğim kilonun kastan mi yağdan mi gittiğini henüz bilemiyorum. dokturumla görüştükten sonra sizinle paylaşabilirim.

cansu
cansu

herkese mrb banada endokrin doktoru bu iğneden verdı daha kullanmaya baslamadım.sız her gunmu vuruluyosunuz haftada bır keremı

Sdtbyrkl
Sdtbyrkl

Saxenda yı 1.şubat 2019 tarihinden itibaren endokrin uzmanı kontrolünde ek ilaçlar ile birlikte kullanmaya başladım bugün 27.şubat 2019 kaybedilen kilo -6
İnsülin direnci oldukça yüksek ve triod hormonlarıda neredeyse hiç çalışmayan biri olarak oldukça yüksek.bir kilo kaybı. Yan etkikeri bilinenden başka birşey degil. Uzun süre kilo vermek için uğraşanların iyi bir endokrin uzm. Ile görüşmelerinde fayda var

Sedef
Sedef

Merhabalar ,16 hafta süresince yaklasık kaç iğne kullanılması gerekiyor?

Lotus
Lotus

Kullanmaya dün başladım. Normalde spor ve diyetle kilo verebilen biriyim, ama hormon tedavisi dolayısıyla verdiğim kiloları hızla geri almaya başlayınca endokrinoloji doktorum Saxenda’yı tavsiye etti. Yürüyüş ve sağlıklı beslenme eşliğinde kullanılmasında yarar var. Nasıl olsa bunu kullanıyorum diyerek yemeye devam etmek yanlış olur düşüncesindeyim.

Gulnur
Gulnur

Merhaba ben 67 ys endokrin dr.önerisi ile başladım.ilâc anlatımindaki hst hepsi sınırda lduğu ve kilo verememem nedeniyle önerdi.164 by.78 kğ başladım 10 günde 2.kg verdim .ilk hft. Mide bulantısı ve baş ağrısı vardı.Şimdi hiç yan etki yaşamiyorum.Bol su iciyor zamanında yiyebildigim kadarla besleniyorum.Hedefim 68 kg.3.ayda gidecek tahmin ediyorum.Uygun olan kişilerin endokrin dr gidip gerekli tetkiklerden sonra kullansınlar derim.Birisi diyet yapsan verirsin demiş.Yapıp veremedigim icin kullanıyorum.Ben her hft.yazmaya bilgi vermeye devam edecegim.Çok tşk.Doktorum.

ozlem-adak
ozlem-adak

Merhaba bende saxenda kullandım gerçekten etkili 40 günde en düşük dozdan başlayarak 2 kutu kullandım ve 6-7 kilo civari verdim. Gizli şeker hastasıyım. İstesenizde yemek yiyemiyosunuz. Günlük 500 kalori almanız lazım ve spor yasak. Bol su içmelisiniz . Yarın doktor randevum var endokrinolojiyle bakalım doktorum ne diyecek. Ben kafama göre kullanmıştım. Sağlam kilo verdiriyor. Ama ben maddiyattan devam edememiştim etsem kesin ideal kiloma tekrar inerdim. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

yildiz
yildiz

Ignenin fiyati hakkinda bilgisi olan varmi

akademikpasa
akademikpasa

hastanenin diyabet bölümüne gittim. endokronoloji’den hocalarımın da tavsiyesi ile saxenda adlı zayıflama aşısını kullanmaya başladım. iç bulantısı pek yapmadı, ama baş dönmesi yapıyor sanırım. sersemletti. tabi benim başka ilaçlar kullanmam söz konusu. kimbilir etkileşim yapmıştır. yola devam
sorular
1- devlet ücretini karşılamıyor. tanıdık depodan 700’den alabildim.
2- yan etkisiz değil (iç bulantısı yapabiliyor. başdönmesi vb. büyük zararı pek yok)
3- iştahsızlık yaptığı kesin. su içmeyi unutmayın
4- üzerindeki 0,6 ve 3 dereceye kadar giden oran artırımını, doktor gözetiminde artırın. benim hipotrioidim olduğu için hocam 1,8’e kadar çıkacağız, yükseltmeyeceğiz dedi.
5- ekşisözlük haricinde adam akıllı bir yerde hakkında bilgi bulunmuyor, yorulup aramayın
6-ünlü diyetisyenlerin hatta diyabet okulu denilen yerlerde bile bu aşının kullanıldığı düşünüldüğünde, reklamını sadece onlara özel bırakmış olmaları mümkün. ticari kaygı güdülüyor olabilir
7- igne hiç acıtmıyor korkmayın. tipik diyabet iğnesi gibi kullanılıyor. şahsımda vurulduktan 2-3 dk. sonra sersemletme yapıyor sadece
8-3.gün itibariyle diye başlıyorsunuz. hcg diyeti deniliyor adına. normal diyet gibi bile yediklerinize dikkat etseniz, göbek bölgesinde azalma olduğunu hissedebiliyorsunuz.
9- ignenin yanında yürüyüş yapmayı da unutmayın. tek başına etkisi azalır neticede. spor ile etkiyi çoğaltırsınız
10- panik atak, vesvese veya vehim tarzı yaşanan durumlarda, neticede farklı bir iğne, “yola devam deyin, öleceksem öleyim yahu falan rahatlatmalarına girin. çok insana birşey olmamış, bana da olmaz gibi. sık dişini 40 gün” gibilerden…telkin işe yarıyor

slnybnck
slnybnck

Saxenda’yı endokrinoloji uzmanın tavsiyesi üzerine aldım 15 günde 86’dan 78’e düştüm iştahı açık bireyler için bir’e bir ürün. Fakat karaciğerimde büyüme ve tahlilerim yüksek çıkınca gastroenteroloji uzmanı ilaçı birakmami söyledi elimde 1 adet tam birde yarıdan biraz daha az olmak üzere 2 tane kalem iğne ve mevcut iğne ucu ile beraber kullanan arkadaşlar almayı dünürse 200’e vericem karacigerimle alakalı rahatsizligim yüzünden maalesef hiçbir ilaç kullanamıyorum

kcts
kcts

Saxenda

8/9/2019 kullanmaya başladım boy 1.76 kilo 82 ile
Sonuçları paylaşıcam

kcts
kcts

9/10/2019 da kullanmaya başladım
Boy 1.76
Kilo 82
Bakalım neler olacak

excalibur
excalibur

9.09.2019 tarihinde ilacı kullanmaya başladım.
Boyum : 1.83
Kilom : 137.2
Spor ve diyetle beraber uygulayacağım, gelişmeleri buraya ekleyeceğim.

excalibur
excalibur

17.09.2019 ilacın dozunu 1.2 ye çıkardım.
Kilom : 134.0
Bir haftada 3.2 kilo verdim.

aysen
aysen

bir hafta önce 0.6 mg dozundan başladım . diyet yapıp günde 6 km yürüyüş yapıyorum. kullanan arkadaşlarımın dediği gibi olmadım yani mide bulantısı veya aşırı tok hissetmek hala yiyecek düşünüyorum bugün 1.2 dozuna geçtim öğlen pek bi şey yiyemedim ama diyetim , fazla kilolarım ve verdiğim paraya kıyamadığım için normal yemek yemiyorum. başladığım günden (03.03.20) bugüne kadar (10.03.20) 2.400 kg verdim ama hala yememek için kendimi zorluyorum. LÜTFEN BANA SÖYLEYİN BU NORMAL MI?

Sipse
Sipse

Merhaba ben endokrin uzmanina gittim hipertiroidim var ve ilaclarini kullaniyorum ama kilo problemimde var ve emziriyorum doktorum saxsenda igneyi onerdi emzirdigim icin ve hipertiroid ilaci kullandigim icin tedirginim alsammi bilemiyorum yorum alabilirmiyim benim durumumda olan varmi acaba

akın
akın

saxendayı arkadaş tafsiyesi ile aldım , 3. haftaya girdim ve hala mide bulantısı ishal vs gibi durumlarla uğraşıyorum ve akşamları şişlik oluyor ,kilo kaybım sadece 2 kg ,ilaca devam etmeyi düşünüyorum 2 gündür 1.2 doz alıyorum

Aysegul
Aysegul

Ikinci gun gece karnim ve belimdeki sancidan yatamadim. Bugun ikinci dozu almaliyim, korkuyorum yine oyle bir tepki verirse vucudum. Sizde de oldumu?

Farmacologisy
Farmacologisy

14 mart 2020 de basladim yaklasik 4 ay kullandim. Kullandigim sure boyunca yavas yavas 2.4 doza kadar ciktim. yaklasik 13 kilo verdim. 4. ay son haftalar istahimin arttigini ve yorgunlugumun cok arttigini anlayinca biraz ara verdim. yaklasik 1 haftadir kullanmiyorum istahim acilmadi , ilaci kullanir gibi ama yorgunlugum gitti azaldi. Kullanan arkadaslardan ricam biraktiginizda ne oldu geri aldinizmi kilolari yoksa ideal kiloaya inene kadar kullanmak mi dogru olan bilgilendirirseniz cok sevinirm

9er
9er

Mucize diyebilirim, 4 günde 4 kg gitti bile. Sizde her sıkıldığın da yemek yiyenlerdenseniz hemen Doktorunuza baş vurup alın derim. Doktorunuz onay verdikten sonra endişelenecek bir şey yok.. Bu ilaç ABD de fda onayı almıştır ki şaka değil bu fda Dan onay almak yıllar süren araştırma falan gerektirir…

Arzu
Arzu

Benim iğneye başlayalı 1 hafta oldu henüz , Yemek yerken 3-4 lokmadan sonra midem almıyor, akşamları 20-30 dk eliptik bisiklet yapıyorum, bol su içiyorum ,87 den 82 e düştüm 1 hafta da 5 kg çok hızlı gitti.

Burcu
Burcu

07.07.2020 de kullanmaya başladım. Kullanmaya başlar başlamaz iştahım kesıldı ve resmen hiçbir şey yiyemedim ama yiyememe rağmen çok fazla şişkinlik ve reflü yaptı ancak 3. haftanın sonunda sislik tamamen gitti ve yaklaşık 1 ayda 9 kilo verdim son 2 haftadırsa sadece 1.5 kilo verebıldım iştahım açılmaya başladı ama yine de yıyınce kesılıyorum.
Kullanmaya devam ediyorum 98 kiloyla başladım su anda 87.5 um hedef 70

Emel
Emel

Ben 6 aydır kullanıyorum 28 kg verdim. Herşeyden önce psikolojim düzeldi. Şeker ve tansiyonum düzene girdi…

Zeynep
Zeynep

Neden yan etkilerini kimse söylemiyor
Bende doktor göZetimin de basladım
Her doZ arttırdığınız da
3 gün boyunca çektiğiniz bas agrısı mide bulantısı halsizlik olduğunu söylememiş kimse
Evet zayıflatıyor ama canına da okuyor insanın

Ebru
Ebru

Tmm işte zaten bu şekilde kilo verdirtiyor!!!

Esma
Esma

Arkadaşlar lütfen biri yardımcı olabilirmi.Doktor kontrolünde kullanmayacağım dozunu nasıl ayarlamalıyım ne kadar ile başlamalıyım.lutfen yardımcı olun. Kilom 120 boyum 1.78

Nur
Nur

Merhaba ben 1 aydır kullanıyorum 5 kilo verdim
Çok acıkıyordum artık acıkmıyorum
Bir sorum olacak adet olamıyorum bu konuda bilgisi olan var mi ?

Makinist
Makinist

Merhaba ürüne 122 kilo ile baslasım 8 hafta oldu asagı yukarı 2 kutu bitirdim.şu anda 110.5 kg geliyorum 16 hafta sonunda ne olacak merak ediyorum

arzu
arzu

Selam ilaca başlayalı 1 hafta oldu kilomda hiçbir değişiklik yok ve göğüs kafesimin altında iki yandada şişkinlik hissediyorum. Fikri olan varmı

Yavuz İlter
Yavuz İlter

Saxenda’ya 5 hafta önce başladım, 84.7 kg’dan, şimdi 79.5 kg’ya düştüm, hiçbir yan etkim olmadı. yemeklere daha az özlem duyduğumu ve iştahımın azaldığını hissediyorum, porsiyon kontrolüm çok daha kolay. Yaptığım en iyi şey.

Hamit
Hamit

Bunu 3 aydır kullanıyorum ve şu ana kadar 16kg kaybettim. Bazen dalgalanıyor, ancak genellikle oldukça hızlı bir şekilde kilo verdim. Dozu her değiştirdiğimde bütün gün başım ağrıyordu. Birkaç hafta kötü kabızlığım oldu, bu yüzden bu süre zarfında kilo veremedim, ama bunun için ilaç alıyorum. Genel olarak sonuçlardan memnunum. Diyet değişikliği kesinlikle anahtardır. pandemiden dolayı evde kaldığımız için spor salonlarımız kapalı, bu yüzden çok fazla egzersiz yapamadım.

ElifSevimsiz
ElifSevimsiz

22 Eylül’de Saxenda’ya başladım ve 28 Eylül’de kendimi tarttım ve tamı tamına 14 kilo verdim! Şimdiye kadar herhangi bir yan etki hissetmedim. Yarın dozumu arttırıyorum. Sanırım açlığımı ve çok fazla yemek yeme arzumu kontrol etmeme gerçekten yardımcı oluyor.

Hava
Hava

Bu gün başladım sonu paylaşacagpaylaşacagim

özlem
özlem

Merhaba ben de sürekli kilo problemi yaşayan biri olarak 15 Kasım’da bu iğneye başladım. İlk günler reflü, mide bulantısı (çok şiddetli deği) kabızlık yaşadım. Kabızlığı ara sıra hala yaşıyorum fakat o da bulantı gibi çok şiddetli değil. 86 kiloyla başladım, 3 hafta sonunda 78 kiloyu gördüm. Diyetisyenim çok hızlı kilo verdiğim için bir süre kilo vermemin duracağını ve moralimi bozmamam gerektiğini söyledi. şu an son bir haftadır aynı kilodayım. haftada bir çikolata, bir dilim margaritha pizza gibi küçük kaçamaklar yapmamı istedi. daha sonra sıkılmamak adına. şu anda kilo verişimden gayet memnunum. Özellikle ilk 2 hafta yalnızca 7 -8 çatal yiyerek sofradan kalkıyordum. Şimdi sağlıklı yiyecekleri daha fazla yiyebiliyorum. Umarım 6 ayın sonunda 59 kiloya inmiş olurum. Kalan 19 kilomu Saxenda ile vereceğimi ümit ediyorum. Kullanan herkese başarılar.

MEHTAPS SAVAŞ
MEHTAPS SAVAŞ

bu ürünü doktora gitmeden kullanan varmı ?
endokrin doktorlarından randevu almak çok zor.
özel hastane üzerindende bir sürü tahlil istiorlar.
kilo vermek için açıkçası kararsızım. bu ilaçla mı denemeliyim ilk önce yoksa mide botoksu olmalıyım bilemedim .
diyet spor ne varsa deniyorum ama 2 yıldır kilo veremedim psikolojik sebebplerden de çok kilo aldım o yüzden önce bunu mu denesem diye düşünüyorum.

MEHTAPS SAVAŞ
MEHTAPS SAVAŞ

İSTANBULDA ENDOKRİN DR UNDAN RANDEVU BULMAK ÇOK ZOR.
NE YAPMALIYIM BU KONUDA ÖNERİSİ OLAN VARMI AVCILAR BEYLİKDÜZÜ TARAFINDA

aytu
aytu

profösör konuştu …

Zekiye
Zekiye

3 hafta oldu baslayali ikinci haftada 1.2 doza ciktim ama kusmaktan olecektim geri 0.6 ya dondum pazartesi tekrar 1.2 ye cikacam ama korkuyorum yine asiri kusma olur diye acaba bu şekilde olan varmi

Ayn
Ayn

1 ayda 7 kilo verdim

Ebru
Ebru

1 kutu kac gun gidiyor acaba

Su perisi
Su perisi

Merhabalar bana doktor verdi ama hicbir yerde bulamıyorum hangi eczaneyi aradıysam yok diyorlar nerden bulabilirim bilen varsa banada soylesin lutfen

V.t
V.t

İlacı bir kutu kullandım bir ayda 3 kilo verdim tekrar ilaç almak istediğimde artık ithalatının durduğunu söylediler eczacım bütün depoları aradı ama maalesef sonuç hüsran.ne yapacağımı bilmiyorum tekrar iştahım açıldı bir kutu ilaçta boşa gitti.ilacı başka bulamayan varmı?

Leyla
Leyla

Hiçbir eczanede Saxenda yok, temin edebilen var mi?

Meral
Meral

Arkadaşlar ben mide ameliyat oldum 4 yil.once ben saxsenda kullana bilir miyim acil.cevap

hülya
hülya

yaklaşık 6 aydır 2,4 dozunda kullanıyorum. çocukluğumdan beri hayatımın genelinde tatlı ve karbonhidratlı gıdalara yer olmamasına rağmen insülin direnci hastasıyım. bu şikayetle endoktrin bölümüne gittim. diyetimi düzenli yapmaya gayret gösteriyorum. şeker ve insülin olarak çok faydasını görmeme rağmen 1,70 boyunda 79 kilo ile başladığım günden beri ancak 2,5 kilo verdim. doktorum ilacın amacına yönelik olumlu sonuç verdiğini kilo vermemiş olmamın benim rahatsızlığıma doğru sonuç olduğunu söylüyor.

hülya
hülya

ben hayatında tatlı olmayan insan ilaca başladıktan sonra tatlı yeme isteği başladı. kullandığım doza göre ilacın iştah kesme bulantı gibi hiçbir yan etkisini yaşamadım. perhizi bozmaya niyetlensem sadece tatlı yiyecek durumdayım aslında. doktorumda hayret içinde. ama insülin kaynaklı tüm sıkıntılarım bitti.

Ali İhsan KILINCKAYA
Ali İhsan KILINCKAYA

Iki buçuk aydır Saxenda kullanıyorum. Corona kısıtlamaları bana hiç iyi gelmedi , uzun bir süredir kilolarımdan şikayetçiyim . corona korkusu ev de kal değil ev bol , bol yata dönüşünce 7 ayda 30 kilo alarak 165 kilo oldum . 2,5 ayda hafif ağırlık çalışmalarıyla birlikte 20 kilo dan fazla verdim . Saxenda enjeksiyonum bitmek üzere 1 haftadir Turkiye nin degisik illerindeki eczanelerini aradım hiç birin de saxenda ve victoza enjeksiyon bulamadım. Zam geleceği için ecza depoları stokculuga başlamışlar bu sebeble de eczanelerin talebelerini karşılamıyorlar her iki ürünün de satışını durdurmuşlar..

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
216
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x