Torku Günlük Süt

Besin Değerleri100 Gramında
Yağ (gr)3,50
Karbonhidrat (gr)5,00
Protein (gr)3,00
Enerji (kcal)63,50
Ürün Bilgilerini Görüntüle
0 0 Oy
Ürünü Değerlendir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
erkanoraz
erkanoraz

yerli malı olması ve ürünlerinde pancar şekeri kullandıkları için başta sempati duyduğum sonraları ise kuşkuyla bakar olduğum marka. mısır şekeri obeziteyi tetikleyen yegane sanayi ürünü. zinhar uzak durmaya çalışırım hep. torku iyi bir seçim oldu ama bazı ürünleri çok kelek çıktı. sanırım marka imajının arkasına saklanıyorlar. ürün yelpazesi çok fazla. bu nedenle birtakım ürün gruplarını fason ürettiriyor olabilirler diye düşünüyorum.

gelelim kuşkulanmama sebep olan şeye. mavi tetrapak karton kutuda günlük torku süt satılıyor. bim de de var. çok ücra yerlerdeki bim lerde bile var üstelik. günlük sütü soğuk zinciri bozmadan bu tip marketlere ulaştırmak çok zor biliyorum. bimde ilk gördüğümde biraz kıllandım ama torkudur sonuçta kelek çıkmaz diye aldım. eve gelince baktım üretim ve son kull. tarihlerine. yuh arada 15 gün var. günlük sütün ömrü 2 gündür oysa.

markasına güvenip torku süt almaya başladım düzenli olarak. hergün kendime kefir yapıyorum günlük süt lazım.
her neyse, bi ara rotasyonu bozmuşum, dolapta yarısı içilmiş torku sütü unutmuşum. tek olduğum için 20-25 gün sonra dolapta fazkalık bişeyler farkedince gördüm totku sütü. çıkardım, heralde peynir olmuştur artık dedim. ama hala bozulmamıştı. tezgahta bıraktım, iyice kesilsin de çökelek yapayım dedim. 2 lokma çıkar ama severim ev yapımı ürünleri.
1 gün tezgzhta durdu anca kesildi. çökelek yaptım tadında bi gariplik yoktu.
aynı ürünü bir de yoğurtta deneyeyim dedim. torku süt ile yoğurt mayaladım.
iyi çalkalanmamış ayrana benzer bişey çıktı ortaya. topak topak yoğurt kütleleri suyun içinde yüzüyordu.

aynı ürünün başka bir gizemli özelliğini youtubda gördüm. eleman cezveye koyup kaynatmaya çalışıyor. dakikalarca tepkisiz duran cezvedeki süt bir anda bom diye patlıyor tezgahın her yeri süt. cezve patlamanın şiddetiyle ocağın üzerinde 2 parande atıyor. cezvede hiç süt kalmamış vaziyette ocağın üzerine düşüyor. tuhaf bir video. müh. bakış açısıyla hiçbir yorum yapamadım.

özetle torkunun her ürünü güvenilir değil. bir de kendi icatları hiç bişey yok. kimin bomba ürünü varsa torku adıyla kopyasını yapıyor. çukulata, şeker, bisküvi, fındık ezmesi falan. abicim emek hırsızı olmayın.

Başa dön tuşu
1
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x