Kefir

Yoğurt, sütteki bakterilerin fermantasyonu iken kefir, bakteri ve maya fermantasyonlarının bir kombinasyonudur. Bakteri ve maya kombinasyonuna “kefir tanesi” denir.

Kefir taneleri, buğday veya pirinç gibi tipik tahıllar değildir ve glüten içermez. Süt, kefir taneleri ile birleştirilerek sıcak bir alanda saklanarak kefir içeceği üretilir.

Kefir, ekşi ve keskin bir tada ve içilebilir yoğurda benzer bir kıvama sahiptir. Fermantasyon sürecinden dolayı kefirin tadı hafif karbonatlı olabilir.

Kefirin sağlık yararlarının çoğu, probiyotik içeriğine atfedilir. Probiyotikler veya “iyi bakteriler”, düzenli bağırsak hareketlerini sürdürmeye, belirli sindirim koşullarını tedavi etmeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olabilen canlı organizmalardır.

Türler
Kefir tipik olarak inek sütünden yapılırken, keçi veya koyun gibi diğer hayvanların sütünden veya süt dışı sütlerden de üretilebilir.İnek sütünden yapılan kefir, yağsız, az yağlı ve tam yağlı çeşitlerde mevcuttur.

Kefirin 7 Büyük Faydası

1.Kan şekeri kontrolü

2.Daha düşük kolesterol

3.Bağırsak sağlığı kontrolü

4.Geliştirilmiş laktoz toleransı

5.Mide sağlığının iyileştirilmesi

6.İyileştirici özellikleri

7.Kilo kontrolü

Ürün Bilgilerini Görüntüle
Sorumluluk Reddi: kullananvar.com, bu makale kapsamında verilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini onaylamaz veya garanti etmez ve bunlar kesinlikle internetten toplanan karma veriler içermektedir. kullananvar.com, bu makalede verilen bilgilerle yürütülen herhangi bir hizmetin (sağlık , tüketim , satın alım vb.) herhangi bir yönünden sorumlu tutulamaz.
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Cafer Dursun
Cafer Dursun

Bir kere evde kefir yaptım ve aşırı şişkinlik oldu. bunun vücudumun alışma sürecinde olduğunu düşünüyordum. Birkaç hafta sonra daha da kötüleşti. Doktorum içmeyi bırakmamı söyledi ve bana bir antibiyotik verdi. Birkaç gün içinde şişkinlik geçti ve daha iyi oldm. Steril kontrollü koşullar altında bile bilinmeyen bir bakteriyi kavanozda beslemek muhtemelen sağlıklı bir uygulama değildir. Kefir asla kötü gözükmüyordu ya da kokmadı, tadı harikaydı ama şişkinlik ve acı çok gerçekti.

ZülfiyeSağcan
ZülfiyeSağcan

Antibiyotik alırken önerilen bir probiyotik olarak ev yapımı kefir yapmaya başladım; Yıllardır bağırsak enfeksiyonları için antibiyotik kullanıyordum. dışarıdan satın aldığım probiyotikler bağırsak biyom dengemi onarmıyordu ve şeker istekleri iyileşmeye ters etki ediyordu. Son iki ayda, detoks semptomlarının yanı sıra gerçekten ağrılar ve şişkinlik yaşadım. Neyse ki, muhtemelen bir detoks süreci olacağını anladım, bu yüzden iyileşmeden önce bazı semptomların daha da kötüye gitmesini bekledim. Başlangıçta 10 kilo verdim, bağırsak hareketlerim düzeldi (ilk hafta zor olabilir) ve eski, ömür boyu sürecek şeker isteğim gitti. İlk ay tatlılara karşı gerçek bir tiksinti duydum ve şimdi onları hiç arzulamıyorum – bu, birinci ve ikinci fermente kefir kullanan günlük pre ve probiyotiklere ek olarak bağırsak biyom dengem için büyük bir fayda. Kocam, ev yapımı kefiri probiyotik olarak kullanmamda bana katıldı çünkü sağlığımda hemen iyileşme gördü.

Esra
Esra

Kendi süt kefirimi yaptığımdan beri neredeyse üç yıldır mükemmel bir sağlığım var. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vitamin ve mineral alımını, özellikle B vitaminleri ve K2’yi iyileştirmek için harika bir yöntem. İkinci fermentasyon hem besin değerini hem de tadı artırır. Probiyotikler için şiddetle tavsiye edilir.

Nur Ofluoğlu
Nur Ofluoğlu

Başlangıçta IBSD’den bir tedavi umuyordum. Bunun için işe yaramadı, ancak sporcu kaşıntısı ve alerjilerin% 95’inin temizlendiğini fark ettim. 2 su bardağı süt kefiri, 2 büyük olgun muz ve 3 veya 4 su bardağı doğranmış lahana ile smoothie yapıyorum. Probiyotikleri güçlendirmek için prebiyotiklerle dolu bir karışım oluyor.

Enes Yeşil
Enes Yeşil

Hipokondri hastası bir kefirin göz enfeksiyonlarını iyileştirebileceğini düşünmese de … Ben hala kefirin sayısız sağlık yararına inanıyorum. Çoğunlukla tek bir sağlıklı bağırsak biyomuna, düzenliliğine ve hareket tutarlılığına odaklanıyorum. Kefir bu testi 10/10 puanla kazandı.

Başak23
Başak23

sürekli yükselen bir kötü kolesterol seviyem vardı. Seviyeler hiçbir zaman endişe verici derecede yüksek olmadı, ancak diyet değişikliklerine rağmen inatla düşmedi. Yaklaşık 4 ay boyunca günlük alınan kefir trendi tersine çevirdi. :)))

Veysi
Veysi

Bu tedavi kesinlikle harika. Mantar döküntüleri ve diğer enfeksiyonları da dahil olmak üzere birçok soruna neden olan bakterileri aldıktan sonra galiba yok ediyor. Ticari olarak hazırlanmış kefirden sonra, şimdi kendim birkaç yıldır yapıyorum. Bayıldım, bayıldım, bayıldım. Buna kötü tepki yok.

SelinBozalci
SelinBozalci

Daha yeni kan testleri yaptırdım ve sonuçlar yerinde. Kolesterol normaldir (yüksekti). Kendimi harika hissediyorum ve insanlar ne kadar iyi göründüğüm hakkında yorum yapıyorlar.

Cemile Ayşe Kanat
Cemile Ayşe Kanat

Ticari kefir içecekleri almaya başladım. Onları sevdim ama biraz pahalı geldi. Ben kendiminkini yapmaya başladım! Ben bu şeylere aşığım. Kendim yaptığım zaman, başta yüzümde kızarıklık ve az miktarda kabızlık olmak üzere birkaç detoks sorunu yaşadım. Daha fazla su içmenin bunu hafifleteceğini okudum. Herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir bunu belirtmeliyim :(

SerkanisMyGirl
SerkanisMyGirl

Hiç şüphe yok ki kefir sindirime yardımcı oluyor. Bağırsak hareketlerim belirgin şekilde daha büyük ve daha sık, ancak ishal yok. Bu arada, kendim yapıyorum. ve çok kolay.

Onyxx
Onyxx

Ev yapımı kefir sağlığınız için harikadır ve lezzetlidir. Şeker hastalığım ve yüksek kolesterolüm var ve bunların kontrol altına alınmasına yardımcı oluyor. Kefir tüketmeden önce asit reflüsü yaşadım ama artık yok. Dene!

Başa dön tuşu
11
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x