Thiospa nedir? Ne işe yarar? Yan etkileri, Faydaları, Kullanıcı Yorumları

Thiospa bir kas gevşeticidir. Sertlik, gerginlik, sertlik ve kas spazmları gibi akut, ağrılı kas-iskelet sistemi durumlarıyla ilişkili rahatsızlığın giderilmesini sağlar.

Thiospa yemekle birlikte alınmalıdır. Bu, mide rahatsızlığı yaşamanızı önler ve yan etkileri azaltır. Genel olarak, semptomlarınızı kontrol etmek için gerekli olan en az miktarı, mümkün olan en kısa süre boyunca kullanmaya çalışmalısınız. İhtiyacınız olduğu sürece bu ilacı düzenli olarak almalısınız. İlacı daha az etkili hale getireceğinden dozları kaçırmamaya çalışın.

Bu ilacın bazı yaygın yan etkileri uyku hali, ishal ve karın ağrısıdır. Bu yan etkilerden herhangi biri geçmezse veya kötüleşirse, doktorunuza bildirmelisiniz. Doktorunuz belirtileri önleme veya azaltma yolları önerebilir.

Sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, bu ilacı almadan önce, herhangi bir tıbbi durumunuz veya rahatsızlığınız varsa doktorunuza bildirin. Ayrıca doktorunuza kullandığınız veya aldığınız diğer tüm ilaçları da söylemelisiniz. Hamile ve emziren kadınlar bu ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Thiospa ne için kullanılır?

  • Kas gevşetici

Thiospa Faydaları

Kas gevşemesinde

Thiospa, iskelet kaslarını etkileyen durumlarda sertliği, iltihabı ve şişliği gidermek için kullanılan bir kas gevşeticidir. Beyinde bu tür semptomlardan sorumlu olan kimyasal habercileri bloke ederek çalışır. Kas sertliğini veya spazmını etkili bir şekilde giderir, böylece kas hareketini iyileştirir.
Bir doktor veya hemşire tarafından enjeksiyon olarak verilir ve kendi kendine uygulanmamalıdır. Doz ve süre, tedavi gördüğünüz duruma bağlı olarak doktor tarafından kararlaştırılacaktır. Bu, günlük aktivitelerinize daha kolay devam etmenize ve daha iyi, daha aktif bir yaşam kalitesine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.


Thiospa Yan Etkileri

Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Eğer devam ederse veya endişeleniyorsanız doktorunuza danışınız.

Thiospa yaygın yan etkileri

  • Uyku hali
  • İshal

Thiospa nasıl kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği dozda ve sürede alınız. Thiospa yiyeceklerle birlikte alınmalıdır.


Thiospa nedir? ne işe yarar?

Thiospa bir kas gevşeticidir. Beyindeki ve omurilikteki merkezler üzerinde çalışarak kas sertliğini veya spazmını güçte azalma olmadan hafifletir. Bu, ağrıyı ve kasların hareketini iyileştirir.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Thiospa nedir?

Thiospa, 16 yaşından itibaren yetişkinlerde ve ergenlerde ağrılı kas kasılmaları için ek tedavi olarak kullanılan bir kas gevşeticidir. Omurga ile ilgili akut durumlar için kullanılmalıdır.

Thiospa bir steroid midir?

Hayır, Thiospa bir steroid değildir. Bir bitki kaynağından doğal olarak oluşan bir glukozittir.

Thiospa hangi bitkiden elde edilir?

Thiospa, Gloriosa superb bitkisinden doğal olarak oluşan bileşik kolşikosidin yarı sentetik bir türevidir.

Thiospa güvenli midir?

Thiospa, doktorunuzun önerdiği süre boyunca reçete edilen dozlarda kullanıldığında güvenli bir ilaçtır. Son zamanlarda, Thiospa yüksek dozlarda alındığında vücutta oluşan ürünlerden birinin bazı hücrelere zarar verebileceği ve bunun kanser, doğmamış çocuğa zarar ve erkek doğurganlığının bozulması için bir risk faktörü olabileceği bildirilmiştir. Lütfen bu ilacı almadan önce doktorunuza danışınız.

Thiospa nasıl etki eder?

Thiocochicoside, kas sertliğini veya spazmını hafifletmek için beyin ve omurilikteki merkezlere etki eder.

Thiospa bağımlılık yapar mı?

Hayır, Thiospa’ün herhangi bir bağımlılık potansiyeli olduğu bilinmemektedir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu