Thincal nedir? Ne için kullanılır? Kullananlar ve Yan Etkileri

Thincal nedir?

Thincal , yediğiniz yağın bir kısmını bloke ederek vücudunuz tarafından emilmesini engeller.

Thincal, kilo vermeye yardımcı olmak veya halihazırda verilmiş olan kiloları geri kazanma riskini azaltmak için kullanılır. Bu ilaç, düşük kalorili bir diyetle birlikte kullanılmalıdır . thincal sadece yetişkinlerde kullanım içindir.

thincal, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Thincal’ın olası yan etkileri nelerdir?

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın : kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Thincal kullanmayı bırakın ve varsa derhal doktorunuzu arayın.

● şiddetli mide ağrısı ;      

● belinizde şiddetli ağrı;      

● idrarınızda kan, ağrılı veya zor idrara çıkma;      

● böbrek sorunları – az veya hiç idrar yapmama; ayaklarınızda veya ayak bileklerinizde şişme ; yorgunluk veya nefes darlığı hissi veya      

● karaciğer problemleri – mide bulantısı , üst karın ağrısı, kaşıntı, yorgunluk hissi, iştahsızlık, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı , sarılık (cildin veya gözlerin sararması).      

Thincal’ın yağ bloke edici etkisi, bu ilacın ortak yan etkilerine neden olur. Bunlar, ilacın doğru çalıştığının işaretleridir. Bu yan etkiler genellikle geçicidir ve thincal kullanmaya devam ettikçe azalabilir:

● yağlı veya yağlı dışkı;      

● iç çamaşırlarınızda yağlı lekelenme;      

● sandalyenizde turuncu veya kahverengi renkli yağ;      

● gevşek dışkı veya acil tuvalete gitme ihtiyacı, bağırsak hareketlerini kontrol edememe;      

● artan sayıda bağırsak hareketi; veya      

● mide ağrısı, mide bulantısı, makat ağrısı .      

Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Thincal’i nasıl almalıyım?

Tam olarak etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Thincal’i başka biriyle, özellikle de yeme bozukluğu öyküsü olan biriyle paylaşmayın.

Size sağlanan tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

thincal genellikle bir miktar yağ içeren her ana öğünde günde üç kez alınır (o öğün kalorisinin% 30’undan fazlasını yapmaz). İlacı yemeğinizle birlikte veya yedikten 1 saat sonrasına kadar alabilirsiniz.

Bir öğünü atlarsanız veya hiç yağ içermeyen bir yemek yerseniz, o öğün için thincal dozunuzu atlayın.

Günlük diyetinizin yağ içeriği , toplam günlük kalori alımınızın% 30’undan fazla olmamalıdır. Örneğin, günde 1200 kalori yerseniz, bu kalorilerin 360’tan fazlası yağ şeklinde olmamalıdır.

Kap başına porsiyon sayısına özellikle dikkat ederek tükettiğiniz tüm gıda maddelerinin etiketini okuyun. Doktorunuz, beslenme danışmanınız veya diyetisyeniniz sağlıklı bir beslenme planı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Thincal, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü de içeren eksiksiz bir tedavi programının yalnızca bir parçasıdır . Günlük yağ, protein ve karbonhidrat alımınız, tüm günlük öğünlerinize eşit olarak bölünmelidir. Diyetinizi, ilaçlarınızı ve egzersiz rutinlerinizi çok yakından takip edin.

thincal, vücudunuzun belirli vitaminleri emmesini zorlaştırabilir ve thincal alırken bir vitamin ve mineral takviyesi almanız gerekebilir. Kullanılacak takviye türü hakkında doktorunuzun talimatlarını izleyin. İlacı yatmadan önce veya thincal almadan en az 2 saat önce veya sonra alın.

Oda sıcaklığında nem, ısı ve ışıktan uzakta saklayın. Şişeyi sıkıca kapalı tutun. İlaç etiketindeki son kullanma tarihi geçtikten sonra kullanılmayan thinkalleri atın.

İlacınızı takip edin. Thincal, kilo vermeye yardımcı olarak kötüye kullanılabilecek bir ilaçtır ve herhangi birinin ilacınızı kötüye kullanıp kullanmadığını veya reçetesiz kullanıp kullanmadığınızı bilmelisiniz.

Bir doz Thincal’ı kaçırırsam ne olur?

Unuttuğunuz anda kaçırdığınız dozu alın, ancak yemek yedikten en fazla 1 saat sonra. Son yemeğinizin üzerinden bir saatten fazla zaman geçmişse, kaçırdığınız dozu atlayın ve ilacı bir sonraki düzenli zamanınızda alın. Do not cevapsız doz telafi etmek için ekstra ilaç almak.

 

Thincal kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yüksek yağlı yemekler yemekten kaçının, yoksa midenizde veya bağırsaklarınızda hoş olmayan yan etkiler yaşayabilirsiniz .

Siklosporin de alıyorsanız, thincal’i aldıktan 3 saat önce veya 3 saat sonra almayınız.

Ayrıca levotiroksin (Euthyrox gibi) kullanıyorsanız, thincal almadan 4 saat önce veya 4 saat sonra almayınız.

Thincal’i başka hangi ilaçlar etkiler?

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız, thincal kullanmanın sizin için güvenli olup olmadığını bir doktora veya eczacınıza sorun:

● amiodaron ;      

● insülin veya oral diyabet tıbbı;      

● HIV veya AIDS ilaçları;      

● nöbet ilacı (özellikle thincal alırken nöbetleriniz kötüleşirse);      

● beta-karoten veya E vitamini içeren bir vitamin veya mineral takviyesi ; veya      

● bir kan inceltici – warfarin , Coumadin , Jantoven .      

Bu liste tamamlanmadı. Diğer ilaçlar reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler dahil olmak üzere thincal ile etkileşime girebilir. Bu ilaç kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemiştir.

Thincal hakkında daha fazla bilgiyi nereden bulabilirim?

Eczacınız ya da doktorunuz thincal hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir.

Sorumluluk Reddi: kullananvar.com, bu makale kapsamında verilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini onaylamaz veya garanti etmez ve bunlar kesinlikle internetten toplanan karma veriler içermektedir. kullananvar.com, bu makalede verilen bilgilerle yürütülen herhangi bir hizmetin (sağlık , tüketim , satın alım vb.) herhangi bir yönünden sorumlu tutulamaz.
5 1 Oy
Ürünü Değerlendir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x