Oxazepam(Oksazepam) Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Oksazepam, anksiyeteyi ve ayrıca akut alkol yoksunluğunu tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, sakinleştirici ve nöbet önleyici bir etki yaratmak için beyin ve sinirler (merkezi sinir sistemi) üzerinde etkili olan benzodiazepinler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Vücuttaki belirli bir doğal maddenin (GABA) etkilerini artırarak çalışır.

Oxazepam nasıl kullanılır?

Oksazepam almaya başlamadan önce ve her tekrar doldurduğunuzda eczacınızın verdiği İlaç Kılavuzunu okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği şekilde ağızdan alın. Dozaj, tıbbi durumunuza, yaşınıza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır.

İlaçları reçetede tarif edilen şekilde kullanın. Dozunuzu artırmayın, daha sık almayın veya reçetelenenden daha uzun süre kullanmayın çünkü bu ilaç alışkanlık oluşturabilir. Ayrıca, uzun süre kullanılıyorsa, doktorunuzun onayı olmadan bu ilacı kullanmayı aniden bırakmayın. İlaç aniden kesildiğinde bazı koşullar daha da kötüleşebilir. Nöbetler gibi yan etkilerden kaçınmak için dozunuzun kademeli olarak azaltılması gerekebilir.

Uzun süre kullanıldığında, bu ilaç da işe yaramayabilir ve farklı dozlar gerektirebilir. Bu ilaç işe yaramazsa doktorunuzla konuşun.

Sorumluluk Reddi: kullananvar.com, bu makale kapsamında verilen bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini onaylamaz veya garanti etmez ve bunlar kesinlikle internetten toplanan karma veriler içermektedir. kullananvar.com, bu makalede verilen bilgilerle yürütülen herhangi bir hizmetin (sağlık , tüketim , satın alım vb.) herhangi bir yönünden sorumlu tutulamaz.
5 1 Oy
Ürünü Değerlendir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Bu ürüne ücretsiz bir şekilde kayıt olmadan yorum yapmak için bana dokun.x
()
x